Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Profetii False: Ellen G. White si alti guru

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

bla, bla..

Poate lămureşti imagine cu jmecherul de pe nor de la avatarul tău. Cine este? Seamănă cu cineva de la mine de pe stradă.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu m refeream la deraderea in care se refera Zexelica la credinta adventista, mai ales la modul de a alege emoticonsurile in scopul de a povoca mahnirea celui atacat si rasul celorlalti care citesc raspunsurile sale.

Eu sunt foarte convins ca pe astfel de teme nu este constructiva bataia de joc a lui Zexelica.

Pt mine este foarte josnic si needucat modul sau de abordare, si nici pe departe unul crestin si umil asa cum ne-a invatat Hristos.

Sunt aprope sigur ca si in viata de zi cu zi are doar prieteni care isi dau aere, smecheri, aroganti, baieti de cartier, in orice caz.....lume needucata moral.

 

........intr-adevar ......nu degeaba avertizau apostolii despre ,,zexelicii,, timpurilor de azi........

 

Epistola a doua către Timotei a Sf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, gata, terminati.

Aici nimeni nu incearca sa schimbe convingerile nimanui.. Sper. :gum: si nici sa faca prozelitism si nici sa demaste falsa credinta sau falsii profeti de pe forum.

Limitati-va la a va spune parerea DESPRE TOPIC, nu unul despre altul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trebuie sa crezi in Dumnezeu si sa respecti poruncile nu profetiile unor persoane care s-au crezut sfinte... :lol2:

:gum: :secret: Ce tare esti tu Nexus, lui Leo ii spui asta pe un ton cat se poate de moralist, apoi vii la noi si incepi sa bati campii cu calugarul cutare caruia i s-a nazarit ca un an la Dumnezeu inseamna nush cate mii de ani la noi, cand in Biblie scrie clar ca la Dumnezeu o zi e ca 1000 de ani si 1000 de ani ca o zi. :good: Nu ti-e asa putintica rusine?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:gum: :secret: Ce tare esti tu Nexus, lui Leo ii spui asta pe un ton cat se poate de moralist, apoi vii la noi si incepi sa bati campii cu calugarul cutare caruia i s-a nazarit ca un an la Dumnezeu inseamna nush cate mii de ani la noi, cand in Biblie scrie clar ca la Dumnezeu o zi e ca 1000 de ani si 1000 de ani ca o zi. :lol2: Nu ti-e asa putintica rusine?

 

 

sincer sa fiu Enki..eu stiu ce vorbesc si cu cine vorbesc...nu am cum sa inventez ceva daca nu s-a intamplat cu adevarat....asta este multi suntem si putini vrednici sa intelegem....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer sa fiu Enki..eu stiu ce vorbesc si cu cine vorbesc...nu am cum sa inventez ceva daca nu s-a intamplat cu adevarat....asta este multi suntem si putini vrednici sa intelegem....

Nu e nici o diferenta intre tanti Lenutza si calugarul ala al tau caruia i s-a nazarit matematica aia divina (probabil de la prea mult post si izolare a inceput sa delireze).

iar pe tine, ca stii ce vorbesti , ce pot sa spun decat: :gum: :secret: :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
........problema e ca adventistii asculta de biblie........iar cei care scriu

cate ceva si sunt in acord cu biblia.......sunt acceptati ca scriitori sau

cel mult profeti daca l-i se implinesc profetiile......nu se inchina nimeni

la ei asa cum sugerezi tu ca ar face azs......chiar daca au fost sfinti.....ceea

ce e total diferit de doctrina bisericilor mari........asa ca nu mai mintzi, ca

despre mincinosi biblia n-are prevazut un viitor prea stralucit...... :)

Şi ortodocşii ascultă de Biblie......... :think: Numai că se fac că plouă c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×