Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Profetii False: Ellen G. White si alti guru

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

.......nu scrie ca e abandonata.......astept inca sa-ti pui traducerea de la 4.8 la 4.11....la

topicul cu sabatul......cat despre EGW nu a adus nimic nou fata de Luther, Calvin , Isaac

Newton,......se stia dinainte ca cezarii romani si apoi papii au schimbat doctrina apostolica....

inclusiv sambata dupa anul 300.....adica nici vorba sa se fi schimbat dupa Inviere...... :D

TI-am dat traducerea mai baiatule, intai citeste bine si dupa aia da-ti cu pumnu'n frunte. :stars: Las-o balta cu ce au schimbat in mod oficial, in NT nu scrie nicaieri sa tii sambata. Toate celelalte 9 porunci sunt reluate, mai putin a 4-a.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.......nu scrie ca e abandonata.......astept inca sa-ti pui traducerea de la 4.8 la 4.11....la

topicul cu sabatul......cat despre EGW nu a adus nimic nou fata de Luther, Calvin , Isaac

Newton,......se stia dinainte ca cezarii romani si apoi papii au schimbat doctrina apostolica....

inclusiv sambata dupa anul 300.....adica nici vorba sa se fi schimbat dupa Inviere...... :doh:

Noroc ca noi avem Scriptura ca sa prindem mincinosii cum e coana mare, zisa si banana :D :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
TI-am dat traducerea mai baiatule, intai citeste bine si dupa aia da-ti cu pumnu'n frunte. :D Las-o balta cu ce au schimbat in mod oficial, in NT nu scrie nicaieri sa tii sambata. Toate celelalte 9 porunci sunt reluate, mai putin a 4-a.

 

........unde ai dat-o ?......de la 4.8 la 4.11.......sa comparam cu textul original.....cuvant

cu cuvant...... :stars:.......si ar fi bine s-o scrii la topicul cu sabatul.....

Editat de leo luke

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La Evrei 4:9 scrie ca sambata este abandonata, lasata in urma. Deci Lenutza minte. :D Lio, ce faci, iti tai singur craca de sub picioare? :stars:

 

 

Nexus, tu vorbesti? tocmai tu?! ce scrie in Biblie: sa nu iti faci asemanare a celor ce sunt in cer. Ce sunt icoanele? Imagini, asemanari a celor ce sunt in cer: Isus, fecioara Maria, ingeri, etc. Punct.

 

"4 Căci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa nu ne abatem de la subiect...deci alti guru care sunt pocaitii cu toata secta lor si in frunte cu contesa de Monte Canci adica Ellen G. White cu tot neamul ei cel adormit au fost si vor mai ramane din ei satanisti...nu ai ce sa le faci....nu poti sa le schimbi doctrina..ca te taie cu lama.... :D:lol2::stars::lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa nu ne abatem de la subiect...deci alti guru care sunt pocaitii cu toata secta lor si in frunte cu contesa de Monte Canci adica Ellen G. White cu tot neamul ei cel adormit au fost si vor mai ramane din ei satanisti...nu ai ce sa le faci....nu poti sa le schimbi doctrina..ca te taie cu lama.... :D:lol2::stars::lol2:

 

Nu ai citit nimic din ce am scris. Ti-e frica de adevar si te aperi facand misto de cei seriosi de acest topic stiind ca asa atragi de partea ta pe cei naivi ca tine.

Asta e un topic de religie si spiritualitate, si nu vad ce cauta aici cei neseriosi si mistocari.

E clar ca nici modertorilor nu prea le vine bine sa tot auda de Hristos, Dumnezeu , biblie, mantuire, si de aceea nu vor sa faca curatenie pe topicurile legate de spiritualitate.

Fiecare va da socoteala de faptele lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai citit nimic din ce am scris. Ti-e frica de adevar si te aperi facand misto de cei seriosi de acest topic stiind ca asa atragi de partea ta pe cei naivi ca tine.

Asta e un topic de religie si spiritualitate, si nu vad ce cauta aici cei neseriosi si mistocari.

E clar ca nici modertorilor nu prea le vine bine sa tot auda de Hristos, Dumnezeu , biblie, mantuire, si de aceea nu vor sa faca curatenie pe topicurile legate de spiritualitate.

Fiecare va da socoteala de faptele lui.

 

 

am citit din ce ai scris numai aberatii...nu crezi si nu cunosti adevarul...fiindca nu vrei sa cauti......stiu ca fiecare va da socoteala pentru faptele lui.....ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti altceva.... :D

Editat de NeXuS-Warrior of Thruth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai citit nimic din ce am scris.

Nu e topic despre sabat, ci despre falsi profeti, adica COANA MARE :D :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa nu ne abatem de la subiect...deci alti guru care sunt pocaitii cu toata secta lor si in frunte cu contesa de Monte Canci adica Ellen G. White cu tot neamul ei cel adormit au fost si vor mai ramane din ei satanisti...nu ai ce sa le faci....nu poti sa le schimbi doctrina..ca te taie cu lama.... :D:lol2::stars::lol2:

 

.......demonstreaza ca nu sunt in conformitate cu scripturile........apoi poti sa faci

aprecieri...... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×