Sari la conținut
Forum Roportal
dark `rose

Top 10 cele mai citite carti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu cred ca Biblia e cea mai citita carte.

Eu nu am citito cap-coada si nu cunosc decat o persoana care au citito cap-coada. Deoarece a facut teologia. :jester:

 

 

Spre deosebire de tine,majoritatea persoanelor pe care le cunosc,si nu-s putine,au citit-o...si nici teologia nu au facut :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu vorbesti prostii din orice pozitie?

 

 

 

Dostoievski - Crima & Pedepsa?

 

Da...si cred ca ar trebui sa treaca printre primele 3 locuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trecem Crima & Pedeapsa pe locul III...Mira,daca nu te superi,Harry Potter trece pe locul IV...locul V il ocupa Cel mai iubit dintre pamanteni-Marin Preda

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu cred ca Biblia e cea mai citita carte.

Eu nu am citito cap-coada si nu cunosc decat o persoana care au citito cap-coada. Deoarece a facut teologia. :tease:

 

Biblia nu e o carte ci o colectie de 66 de carti.Ca sa o citesti cap+coada nu are nici un sens.Cauta mai intai bibliografia fiecarei carti in parte si vei vedea ca intr-adevar merita locul intai.

 

Pe locul doi Richard Wurmbrand iar pe trei Karl May cu Winetow, Old Surehand etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cunosc foaaaarte multe persoane care au citit shi inca mai citesc Cronicile Wardstone (adica Ucenicul Vraciului; Blestemul Vraciului; Secretul Vraciului; Batalia Vraciului) shi au foast uimite de cata imaginatzie shi perfectziune sunt pline aceste cartzi shi eu am aceeashi parere shi cred ca merita locul 6 asha ca....... Joseph Delaney - Cronicile Wardstone

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trecem Crima & Pedeapsa pe locul III...Mira,daca nu te superi,Harry Potter trece pe locul IV...locul V il ocupa Cel mai iubit dintre pamanteni-Marin Preda

Mi se pare corect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×