Sari la conținut
Forum Roportal
mariana78

VIATA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o intrebare : Suteti casatoriti legal ?

Intreb asta pt ca nu inteleg de ce EL nu te percepe ca pe o sotie...ca pe o familie a lui.

Am şi eu o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, ma las manipulata sentimental. ;) Uneori chiar pe fata, nici macar subtil... :good:

 

 

bine mah cocosoaico...daca zici tu :lol2: .. dar tot cocosoaica ramai

 

:lol2:

Mda... la teorie toate suntem bune. Asa ti-ai tinut tu barbatul langa tine? Nu de alta , dar ultima data erai cam deprimata...

Parca nu prea mergea nici cu ciorba ,nici cu muraturile , nici cu "supusenia"...si parca nici de sprijinul tau morla nu-i prea pasa....

Ai sa razi ,Ella , dar nu toate femeile sint disperate a fi neveste. Si daca nu e din nastere...zau ca nu iese. :lol2:

 

 

:) Mda... Eu cu zambetul pe buze sa accept, ca sotul meu , cand spune "familie" , se refera la fosta lui sotie ! Neah...nus` asa de disperata.

 

 

Daca nu-i "femeia-carpa" ,e "femeia-barbat" ? :lol: Ma mir ca nu vezi rozul de care pomeneai...

se simte cate oftici rau din ce scrii se intrevede ca te legi de fire de ata dar ce sa-ti fac ... fiecare pricepe cat vrea

 

pe vremea cand eram deprimata ma purtam ca femeia barbat, eu eram mare amazoana, smechera ce mai, femeia emancipata...intretimp mi-am asumat "lectia" si acum , mersi, sunt o simpla femeie si sunt fericita :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine nu a acrescut un copil nu e om matur.

Eu am un copil de 4 ani si pot spune cu mana pe inima ca niciodata nu am iubit si niciodata nu voi iubi o femeie mai mult decat pe baiatul meu. Oricne va incerca sa introduca vre-odata o cat de mica distanta intre mine si copilul meu va deveni imediat persoana non-grata in viata mea.

Asa ca fii nevasta cuminte si intelege ca esti pe locul 2 in viata lui, dupa copil (copii). Sau cauta-ti altul fara copii si lasa omul in pace. Nu faci decat sa-i complici viata si asa destul de tulbure. Nu te astepta la recunostinta pentru asta.

 

loveme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:airkiss: nu ai citit cu atentie. Nu copilul e problema, ci fosta nevasta. Ba dimpotriva, daca nu i-ar spune ea lui sa isi mai sune copilul, el ar uita sa o faca.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca nu prea stii sa faci diferenta... invata sa intelegi ca nicio iubire nu ia locul alteia.

P.S Sa iti traiasca (,) copilul si sa te bucuri de fericirea lui.

Poate ai dreptate, insa in opinia mea iubire exista doar in relatia parinte copil. In rest este doar interes la mijloc, de orice fel: sexual, egoist (sa nu fii singur), placeri comune, idealuri comune, orice, insa iubire adevarata, sincera si total neconditionata exista doar intre parinti si copii. Si chiar si acolo nu exista intotdeauna, din pacate.

Dar revenind, ai dreptate in ce spui, caci 2 copii ii poti iubi la fel. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ADEVARU ESTE CA ATUNCI CAND VENITI VOI CELE "NOI"

 

ADEVARU ESTE CA ATUNCI CAND VENITI VOI CELE "NOI"

 

adevarul este ca atunci cand veniti voi,cele "NOI",adica femeia noua din viata lor,pur si simplu ii subjugati,nu pricepeti ca el divorteaza de ea ca si femeie nu si de copii,de mama ,de relatiile cu nasi ,rudele,etc,ii vreti doar pt.voi,nu inteleg de unde atatea pretentii,trebuia sa va luati atunci unul fara responsabilitati,fara copii.si eu sunt divortata de sot cu un copil,din cauza unei "noi"venite,dar el ne cauta mereu,ne suna zilnic de 10 ori si asta pe la spatele ei,pt.ca monstrul din ea face scandal daca ar afla,dar noi avem un copil impreuna,avem copii la care am fost nasi,avem prieteni,cand este serbarea copilului meu la gradinita,cea "noua'da ture efectiv in jurul gradinitei,si asta pt. ca nu poate intelege ca asa l-a luat de langa familie,adica cu responsabilitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In afara de ceea ce ai descris tu aici ,mai exista si Dragostea. Si da, oameni ce merita sa te indragostesti de ei.

:pardon:

 

 

Acea "noua" intra in viata celei "vechi" doar pt ca este loc.

Si daca sotul-tatal-nasul-prietenul ,considera ca ceva ii lipseste in viata lui... fal-fal ( adica zboara) spre ceva nou.

Aripile dragostei sunt atat de puternice incat pot rupe "jugul" responsabilitatilor.

Bine punctat Bydy,intrebare:pot rupe "jugul"responsabilitatilor pentru cat timp?dar in momentul in care se rupe "jugul"dragostei intre el si ...ceva nou,cand regreti cele facute,cand nimeresti sa zic asa "mai prost" poti avea pretentia sa fii primit inapoi?

eu cred ca nu,fiecare sa isi duca "povara sufletului".cand vrei sa revii si nu esti primit,cand iti vezi fosta familie zambind de fericire,iar fericirea nu mai esti tu,parca ai da orice sa dai timpul inapoi,doar ca nu se mai poate.in opinia mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×