Sari la conținut
Forum Roportal
Marius-Doru

Se poarta anorexia!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

la 1.70 , sub ce greutate poti fi considerata anorexica ? (stiu ca anorexia nu tine doar de greutate , e o problema psihica..in fine )

 

Anorexia nu se refera la greutatea corporala.

Anorexia produce scaderea in greutate, dar daca ai oricum o greutatea prea mica, asta nu inseamna ca esti anorexica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anorexia nu se refera la greutatea corporala.

Anorexia produce scaderea in greutate, dar daca ai oricum o greutatea prea mica, asta nu inseamna ca esti anorexica.

ok , stiam si eu , aveam nevoie de o confirmare. merci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok , stiam si eu , aveam nevoie de o confirmare. merci

 

:lol2:

la 170cm scazi 15 unitati si daca greutatea ta e mai mica decat rezultatul, atunci ete subponderala.

la 170cm ar trebui sa ai cam 57 kg.

 

exemplu: am 1.63 si 45 greutate.diferenta 18 ->subponderala zic tabelele.dar eu ma tin foarte bine in şoşoni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt sub greutatea normala..dar toata lumea ma acuza ca sunt anorexica . am 1.70 si 47.5 kg.

Eu nu vreau sa slabesc ..mananc cand pot si cat pot ..dar chiar m-am saturat sa-mi zica toata lumea ca eu vreau sa fiu asa :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt sub greutatea normala..dar toata lumea ma acuza ca sunt anorexica . am 1.70 si 47.5 kg.

Eu nu vreau sa slabesc ..mananc cand pot si cat pot ..dar chiar m-am saturat sa-mi zica toata lumea ca eu vreau sa fiu asa :lol2:

 

Atata timp cat ai pofta de mancare, atata timp cat analizele sunt ok si atata timp cat TU esti multumita, da ignore la restul.

Intr-adevar, greutatea e foarte mica in comparatie cu inaltimea, dar, cum spuneam mai sus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu prea am pofta de mancare ...sunt zile in care nu pot sa mananc nimic ..si toata lumea imi spune sa ma indop cu forta

iau si vitamine ..in fine ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost ...nu am de ce sa ma duc ..ma simt bine ..am doar ameteli ..dar alea le aveam si cand aveam peste 50 de kg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am fost ...nu am de ce sa ma duc ..ma simt bine ..am doar ameteli ..dar alea le aveam si cand aveam peste 50 de kg

 

Hai sa-ti spun eu DE CE as zice ca ar trebui sa te vada un medic:

-pt ca greutatea ta este foarte mica raportata la inaltime. Daca nu ai in neam lungani slabanogi cu care sa semeni inca de mica, e clar ca e ceva in neregula acum cu tine

-pt ca atunci cand nu ai pofta de mancare, ceva -ceva se intampla

-pt ca sunt foarte multe lucruri care in oglinda nus e vad, nu se simt, dar in analize se vede foarte clar daca ai o carenta de ceva anume.

-petrnu ca prin analize poti si preintampina anumite probleme, nu doar descoperi ca esti bolnav sau ca ai vreo problema.

 

Personal imi fac bianaul analize complete (nu-s ipohondra, ci doar precauta). Motive am o groaza pt care doresc sa stiu starea fizica a sanatatii mele.

La mine partea proasta e ca am analize de 'aviator' (God, cat urasc termenul in sine :lol2: ), dar uneori lucrurile nu stau in realitate cum spune buletinul de analize.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×