Sari la conținut
Forum Roportal
paco981

chiar nu stie nimeni?

Postări Recomandate

va mai spun o data . am un wartburg si vreau sa-i pun jante de aluminiu.problema este ca nu gasesc jante cu distanta intre gauri de 145mm cum am eu.am auzit de niste adaptoare sau distantiere pentru roti.va rog sa ma autati cu un sfat sau sa ma indrumati cumva.multumesc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauta ,poate gasesti! :cheer: :huggles:

Daca nu, fa comanda! :beee: :huggles:

Nu te supara...mai intai bine ai venit pe Roportal! :cheers:

Incearca sa vezi daca nu gasesti niste discuri sau butuci de frana pe care sa -i adaptezi .Vezi cotele la rulmenti !

Astea sunt niste modificari riscante!

Incearca totusi sa cauti...poate gasesti ceva care sa se potriveasca.E mai sigur.

De adaptoare n-am auzit,dar cred ca scoate roata prea mult din sasiu...

Sa ne spui ce ai rezolvat :vava:

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai...aproape la orice atelier de tuning care se respecta cat de cat poti schimba alinierea prezoanelor...daca vrei neaparat poti face asta si acasa cu un aparat de sudura, dar sincer nu as recomanda asta daca nu vrei sa te trezesti stand pe sasiu uitandu-te in spate nu nostalgie dupa roti :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pentru raspunsuri

cred ca totusi o sa raman la ce am.o sa le fac pe astea pe care le am frumoase si gata.inca o data va multumesc pentru sfaturi.

toate cele bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit in sfarsit niste jante originale pentru wartburgul meu,sunt din alumuniu si le-am gasit prin Ungaria.problema este ca au costat destul de mult si as vrea sa stiu unde pot gasi niste antifurturi mai de calitate pentru ca investitia a fost destul de mare si am devenit putin paranoic, exclus cele din targ pentru ca am vazut cum arata si calitatea este indoielnicava rog sa ma indrumati.Multumesc si astept raspuns.multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am gasit in sfarsit niste jante originale pentru wartburgul meu,sunt din alumuniu si le-am gasit prin Ungaria.problema este ca au costat destul de mult ...

Cam cat au costat? Se mai gasesc?

Editat de pdw

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×