Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

8 TINERI NEO-NAZISTI ARESTAŢI

Postări Recomandate

pai asta e meseria lor . nu ai sa vezi un evreu dand cu sapa sau la strung . ei au intodeauna functii. si marile familiii au fost mereu pe langa regi si imparati chiar si in spania in vremea cuceririi arabe aveau prim ministru evreu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mereu au vrut sa fie victimizati .Ei oricum se cred o rasa superioara aleasa de D-zeu care ii considera pe ceilalti semeni(aka noi :lol2: ) niste sclavi.A se vedea Talmudul ,cartea lor de capatai... :lol2:

 

Cartea de capatai a evreilor se numeste Torah, Talmudul este un fel de Filocalia.

 

:haha: Mda....numai ei au dreptate ...,stiu.stiu :lol2: :doh: Atunci ii intrebam de ce nu este tradus Talmudul :lol2: Sa vedem ce raspuns dau ....

 

Talmudul este tradus in romaneste de prin 1999, am gasit traducerea de vanzare la Sala Dalles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Talmudul este scris in aramaica si dupa cate stiu nu a fost tradus in romaneste,mi se pare ca numai in engleza :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Enock daca ai luat Talmudul poate ne dai ceva citate ,ce zici? Se poate sa fim informati gresit ,iar daca e cineva evreu poate ne ajuta in intelegerea Talmudului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×