Sari la conținut
Forum Roportal
analiablonda

Asa a fost sa fie

Postări Recomandate

de taceai, filosof ramaneai... :P

Bine,sensibile mai sunteti mai :roll:

Sper ca i-a trecut :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine,sensibile mai sunteti mai :P

Sper ca i-a trecut :roll:

 

mie mi'a murit o pisica, si daca imi spuneai mie asa ceva ... anyway, nu prea conteaza. E nasol sa te atasezi de un animal, apoi sa moara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie mi'a murit o pisica, si daca imi spuneai mie asa ceva ... anyway, nu prea conteaza. E nasol sa te atasezi de un animal, apoi sa moara.

Ma Ancuto acu' e de la caz la caz,una e sa'ti moara o pasarica,si alta e o pisica...adica totusi,trebuie facute evaluarile si in functie de "gabaritul" fiecaruia...dupa om,plangi cel mai tare cand moare,ca e ca volum cel mai ...mare...

In fine,viata merge inainte,iti iei un alt papagal ,il impanezi si iti continui zilele :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma Ancuto acu' e de la caz la caz,una e sa'ti moara o pasarica,si alta e o pisica...adica totusi,trebuie facute evaluarile si in functie de "gabaritul" fiecaruia...dupa om,plangi cel mai tare cand moare,ca e ca volum cel mai ...mare...

In fine,viata merge inainte,iti iei un alt papagal ,il impanezi si iti continui zilele :idea:

:o: bai raman tampita cand vad ce poti scrie...plangi dupa om mai mult ca e volum mai mult...in urma celor spuse de tine ..dupa mine o sa se planga rau de tot nene..ca-s tare voluminoasa...crezi ca unu care are pisica plange mai putin decat unu care are un caine? ..sau unu care are un iepure plange mai tare decat unu cae are un papagal?...iubirea nu se masoara in volum...n-are masa...kg..inaltime..latime..pricepi?...poti iubi un lucru mic de 1 mil de ori mai tare decat un lucru mare...lucru=vietuitoare ( animal ) bla bla-uri...bag mana-n foc ca nu ai , n-ai avut..si nici nu esti iubitoare de animale..un iubitor de animale ( fie el perus, papagal, pisica, sobolan, caine sau delfin ) nu ar spune ce spui tu....am avut un porc de guineea care mi-a murit in brate ...am fost distrusa..nimic nu mai avea sens..deci sunt persoane sensibile in lumea asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:jester: bai raman tampita cand vad ce poti scrie...plangi dupa om mai mult ca e volum mai mult...in urma celor spuse de tine ..dupa mine o sa se planga rau de tot nene..ca-s tare voluminoasa...crezi ca unu care are pisica plange mai putin decat unu care are un caine? ..sau unu care are un iepure plange mai tare decat unu cae are un papagal?...iubirea nu se masoara in volum...n-are masa...kg..inaltime..latime..pricepi?...poti iubi un lucru mic de 1 mil de ori mai tare decat un lucru mare...lucru=vietuitoare ( animal ) bla bla-uri...bag mana-n foc ca nu ai , n-ai avut..si nici nu esti iubitoare de animale..un iubitor de animale ( fie el perus, papagal, pisica, sobolan, caine sau delfin ) nu ar spune ce spui tu....am avut un porc de guineea care mi-a murit in brate ...am fost distrusa..nimic nu mai avea sens..deci sunt persoane sensibile in lumea asta...

 

ei, lasa, trebuie sa intelegi ca unele iubesc... volumul :o:

dar iaca, putem fi si de acord :idea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: bai raman tampita cand vad ce poti scrie...plangi dupa om mai mult ca e volum mai mult...in urma celor spuse de tine ..dupa mine o sa se planga rau de tot nene..ca-s tare voluminoasa...crezi ca unu care are pisica plange mai putin decat unu care are un caine? ..sau unu care are un iepure plange mai tare decat unu cae are un papagal?...iubirea nu se masoara in volum...n-are masa...kg..inaltime..latime..pricepi?...poti iubi un lucru mic de 1 mil de ori mai tare decat un lucru mare...lucru=vietuitoare ( animal ) bla bla-uri...bag mana-n foc ca nu ai , n-ai avut..si nici nu esti iubitoare de animale..un iubitor de animale ( fie el perus, papagal, pisica, sobolan, caine sau delfin ) nu ar spune ce spui tu....am avut un porc de guineea care mi-a murit in brate ...am fost distrusa..nimic nu mai avea sens..deci sunt persoane sensibile in lumea asta...

Ampera,habar n-ai ce vorbesti.Intri in viata mea personala si intima fara nici o jena. Chestia cu volumul era o ironie,cam grosiera ce-i drept,dar ironie in final. N-ai prins-o,nu-i problema mea.

Am avut animale,am si in prezent,le iubesc,dar viata mi-a dat o lectie mai dura decat au primit multi altii in locul meu. De-asta m-am transformat in ce sunt azi. In fine,subiectul e incheiat pentru mine.

Povestea animalului meu e dura. Nu o s-o povestesc niciodata aici.

Experientele de genul asta te intaresc dar te rigidizeaza.

 

M-ai facut sa-mi amintesc. :idea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma Ancuto acu' e de la caz la caz,una e sa'ti moara o pasarica,si alta e o pisica...adica totusi,trebuie facute evaluarile si in functie de "gabaritul" fiecaruia...dupa om,plangi cel mai tare cand moare,ca e ca volum cel mai ...mare...

In fine,viata merge inainte,iti iei un alt papagal ,il impanezi si iti continui zilele :o:

Nu-mi vine sa cred ce scrii! cred ca si tu ai intrat in viata personala a altuia cand ai postat ce-ai postat la acest topic, daca e asa cum spui c-ai trecut prin ceva mai dureros ai fi respectat durerea altora, chiar daca sufera pt un lucru atat de nesemnificativ, in opinia ta, o pasarica! Nu vreau sa o iei ca pe ceva personal. Intotdeauna am crezut acest lucru, ca te pot intelege numai acele persoane care trec printr-o grea incercare ca a ta, daca e asa cum spui, sper ca a fost doar o ironie si ca in adancul tau intelegi o persoana care pierde o fiinta draga, chiar si un perus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×