Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am gandit ca ar putea fi argint viu in mine. Si asa suspectez vreo cativa vecini de a mei (mai bine zis vecine) ca fac vraji. Dar cum si unde oi fi luat nu tin minte. Poate asta sa fie cauza pt mancarimea mea excesiva de piele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alergiile nu sunt prezente doar din cauza alimentatiei nesanatoase,este vorba de sinergia elementelor descrise de mine care favorizeaza scaderea sistemului imunitar,ori un sistem imunitar nu se restabileste cu medicatie,in niciun caz.Alimentatia este una dintre cele mai bune solutii pentru a reface sistemul imunitar.Foarte multi oameni folosesc medicamente pentru diferite afectiuni(nimic gresit),dar avand in vedere efectele adverse ar trebui sa ne dea de gandit,trebuie sa existe un echilibru intre aceste medicamente care actioneaza pe latura patologica, dar si cu efecte dezastruoase asupra laturei sanatoase a organismului,si nutritia,cea care ajuta foarte mult organismul sa combata efectele nocive ale medicamentelor si nu numai.

Ce legatura este intre alergia la praf si sistemul imunitar ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.impact.ro/fenomenul-care-se-abate-peste-romania-multi-vor-avea-probleme-de-sanatate-e-o-zona-visinie-pe-harta-337333.html?utm_source=EVZ+Link+Text&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee  

"Fenomenul care se abate peste România  

Odată cu venirea primăverii, alergenii umplu aerul pe care îl respirăm. Cei mai mulți oameni nu au niciun simptom atunci când polenul le intră în organism, pe când o mică parte mică din populație se confruntă cu probleme serioase și recurg la medicamente."

*La noi infloresc foarte repede toti pomii si unii au o aroma placuta pana ce alte arbusti ne sufoca nu miros de mort sau e wc-u, ca fiecare om simte altfel.  Unde sa fugim de Primavara?*  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×