Sari la conținut
Forum Roportal
isza

repartitionare hdd

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o"mica"problema...(am sa incerc sa fiu cit mai scurt)cind dau format la hdd imi face FAT16....HDD il vede doar de 120G pe cind el are 200G...la prima instalare a vazut toti cei 200G apoi"nervi".....partition magic 6 - 7 si 8 nu vede nici o partitie nealocata asta pe cind inca mai puteam sa instalez softul ca acum da o eroare de citire disca-ului 1...si se inchide automat....si picatura care a umplut"piscina"...numai pot face un primary disca mai mare de 160mb...pe cind extended partition ajunge doar la 100G....poate trebuia sa le zic si eu pe rind dar nu mai REZIST...va multumesc anticipat tuturor celor care imi trimit un raspuns...ceau ceau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai auzit ca Partition Magic sa aiba problema cu partitionarea HDD-urilor mai mari de 120Gb.

Iti recomand "Acronis Disca Director Suite". Il gasesti aici. E indicat sa-la rulezi pe un alt sistem prima data si sa-ti faci Start-Up Disca. Are programul in el o optiune de a "arde" o imagine pe CD. Apoi bootezi de pe acel CD si vei putea formata/partitiona/aloca dupa bunul plac HDD-ul.

 

Daca nu reusesti sa "inregistrezi" programul, trimite-mi un PM.

 

Bafta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate partitionezi cand pui windowsul cu softul de pe cd :victory: (daca nu e partition magic dar in general la xp nu e)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de parere ca poti sa te descurci cu Pmagic, dar trebuie sa ai grija la setarile pe care le faci. fat16 nu poate sa vada hdd prea mari. iti recomand ca prima partitie(cea cu win)sa o faci fat32, iar restul ntf.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×