Sari la conținut
Forum Roportal
Knut

Invatatoare violenta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Atata ii trebe sa se ia de mine, ca ii f.. o palma de o ia mama dreacu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De rezolvat ,am rezolvat mutand fata la alta clasa , dar doamna nu a incetat , vorbea de mine fffffoarte urat de fata cu copii in clasa ,fosti colegi veneau in pauza si dadeau detali fetei mele cum vb doamna la adresa mea, din fericire am dat peste o doamna foarte de treaba care nu a vrut nici un ban de la parintii, iar materialul didactic il cumpara din bani dansei,noua anvatatoare a auzit copii si a sesizat psihologul scolii ,a fost un scandal ...... aflanduse ca asa se purta urat si cu colegi, nu era multumita nici de cadourile care le primea, mutandune din cartier am mutat si fata la alta scoala , o pretuim foatre mult pe ultima doamna,chiar daca am plecat noi anca tinem legatura,asa da invatatoare,am considerat ca nu trebuie sa ma cobor la nivelul acelei invatatoare .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De rezolvat ,am rezolvat mutand fata la alta clasa , dar doamna nu a incetat , vorbea de mine fffffoarte urat de fata cu copii in clasa ,fosti colegi veneau in pauza si dadeau detali fetei mele cum vb doamna la adresa mea, din fericire am dat peste o doamna foarte de treaba care nu a vrut nici un ban de la parintii, iar materialul didactic il cumpara din bani dansei,noua anvatatoare a auzit copii si a sesizat psihologul scolii ,a fost un scandal ...... aflanduse ca asa se purta urat si cu colegi, nu era multumita nici de cadourile care le primea, mutandune din cartier am mutat si fata la alta scoala , o pretuim foatre mult pe ultima doamna,chiar daca am plecat noi anca tinem legatura,asa da invatatoare,am considerat ca nu trebuie sa ma cobor la nivelul acelei invatatoare .

 

 

cred ca este frumos asa ca idee...insa mie nu imi convine. fiecare cadru didactic are cei 100 euro pt a-si cumpara material didactic sau ce crede ca i-ar trebui pentru activitatile desfasurate in scoala. banii de care vorbiti, fondul clasei, se consuma pe hartie, daca fac 2 fise de lucru/zi x 25 de copii socotiti d-voastra cat se consuma pe luna.

 

nu sunt de acord cu bataia , oricum pedepsele nu ajuta prea mult la rezolvarea unor probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut rabdare sa citesc tot ce s-a scris, insa...ce pot sa zic, cat eram la gradinita (prin '95, '96) educatoarea ne batea si tipa la noi (din motive de nimic, most of the time), ne umilea, de parca niste copii de 5-6 ani ar sti intocmai ce e bine si ce e rau. Invatatoarea de asemenea, lovea cu pumnii in saracii copilasi, imi amintesc de o fetita careia ii dadea cu pumnu-n spate. Stiu ca maica-sa a facut scandal si nu e de mirare ca saraca_copila n-a mai venit la scoala 2 saptamani dupa. Dupa o luna jumate de scoala m-am mutat la alta clasa.

Nu stiu ce e cu acesti "oameni mari". Parca se tampesc la un moment dat, dand dovada ca "experienta lor de viata" nu le ajuta cu nimic, parca au uitat ca au fost si ei mici si au facut boacane, neintentionat. Nu au invatat oare ca educatia nu se face prin bataie? Copilul nu stie, e mic, nu are "experienta" si trebuie vorbit cu el, trebuie explicat, sa inteleaga de ce nu e bine. Dar, cum "oamenii mari" nu-s in stare sa-si stapaneasca nervii...se pare ca ne batem gurile degeaba.

Editat de AmphetamineGirl
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×