Sari la conținut
Forum Roportal
Minnie

Facultatea de Medicina Dentara

Postări Recomandate

Stomatologia a terminat si a lucrat in RO pana a reusit sa evadeze de acolo.

 

Din pacate n-ai cum sa dovedesti prea multe de acolo ca nu se recunosc, prima ca n-au fost studiate in limba engleza si al doilea ca le vor la nivel universitar acele cursuri nu materie studiat in liceu!!!

 

Am trecut eu prin asta cu lacrimi si nervi ca orice diploma au egalat cu un sul de hartie igienica si era dupa mine daca mai invat sau nu !?!?!? E trist, suna discriminator, dar pana termini, le dai dreptate!!!

 

Ca sa intri la o scoala dentara, se cere Bachelor of Science (Scienti

Editat de Minnie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut in liceu cum se preda chimia si ma trec fiorii cand ma gandesc cum se preda la facultate

 

 

Ai inclus si chimia organica in laboratorul de groaza????

 

Buna,eu sunt studenta la Chimie in Timisoara si credetima ca nu este un chin.Este o materie frumoasa invatand chime, inveti tot despre ce te inconjoara.Ganditi-va ca tot ceea ce va inconjoara este o chimie(apa,aer,mancarea,hainele,masa,scaunul,etc).In liceu era urata chimia pentru ca se preda foarte sumar si lectiile nu au nici o logica sau vreo legatura intre ele.Dar daca iei chimia sistematic nu vei mai vrea sa te desparti de carti,tratate,lucrari de laborator,etc.Asa ca nu va speriati cand vedeti chimie in special cea organica pentru ca este simpla doar sa o vezi cu alti ochi decat ca e o materie urata.Adevarat ii ca anorganica este putin mai grea dar nu foarte grea.

Daca vrei sa iti indeplinesti visul de a fi stomatolog mergi la facultatea de stomatologie si iti garantez eu ca vei trece cu bine peste chimie.

P.S.Sunt alte materii mult mai grele si mai urate decat chimia!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×