Sari la conținut
Forum Roportal
ionutsdaddy

Rase de caini potrivite pentru copii

Postări Recomandate

Condors, te rog sa-mi raspunzi, am citit ce-ai scris si categoric stii ce scrii!

Asadar: in cazul in care imi doresc un caine pentru copilul meu, in perspectiva, dar nu pot renunta nici la pisica, deoarece a devenit membru al familiei, mereu imi voi dori si pisici, ce caine crezi ca le-ar impaca pe amandoua? :crazy:

Problema e ca mie imi plac ciobanestii germani, nu agreez rottweillerul, imi pare rau ca nu ma pot obisnui cu aspectul rasei respective!

Multumesc anticipat! :hi:

 

sunt rase de caini cum ar fi Husky, care au trait in haita, si mereu vor vrea sa fie "sefii". Aceia nu merg laolalta cu pisica. Eu am 2 pisici, si am primit un Caniche, si se inteleg perfect. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in cazul in care imi doresc un caine pentru copilul meu, in perspectiva, dar nu pot renunta nici la pisica, deoarece a devenit membru al familiei, mereu imi voi dori si pisici, ce caine crezi ca le-ar impaca pe amandoua?

 

 

Am vazut ciobanesc german care manca din acelasi bol cu pisica, am vazut pisica dormind pe catel...asa ca, daca e luat de pui, traind impreuna, crescand langa pisica se vor obisnui impreuna si nu vor fi probleme. Daca, catelul are mai mult de 1 an va fi mai greu sa accepte prezenta unei pisici langa el dar nici imposibil nu este. Treaba cu varsta nu e "batuta in cuie" pentru ca un catel se poate dresa atat timp cat are chef de joaca :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut ciobanesc german care manca din acelasi bol cu pisica, am vazut pisica dormind pe catel...asa ca, daca e luat de pui, traind impreuna, crescand langa pisica se vor obisnui impreuna si nu vor fi probleme. Daca, catelul are mai mult de 1 an va fi mai greu sa accepte prezenta unei pisici langa el dar nici imposibil nu este. Treaba cu varsta nu e "batuta in cuie" pentru ca un catel se poate dresa atat timp cat are chef de joaca :lol:

 

Merci! Dar, va fi ok si cu copilul, sper! Am vazut si eu in revista "Pisica", "Cainele". etc., caini prieteni cu pisicile, esentialul este sa fie o prietenie in trei : copilul, pisica si cainele! :D

 

 

sunt rase de caini cum ar fi Husky, care au trait in haita, si mereu vor vrea sa fie "sefii". Aceia nu merg laolalta cu pisica. Eu am 2 pisici, si am primit un Caniche, si se inteleg perfect. :crazy:

 

Caniche-ul e prieten si cu copiii, stii cumva? Totusi, pentru mai multa siguranta, cand va fi cazul, imi voi lua un ciobanesc german. :P

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merci! Dar, va fi ok si cu copilul, sper! Am vazut si eu in revista "Pisica", "Cainele". etc., caini prieteni cu pisicile, esentialul este sa fie o prietenie in trei : copilul, pisica si cainele! :D

 

Pai, daca merge prietenia copil - caine, copil - pisica, caine - pisica....de ce nu ar merge si copil - caine - pisica?! :lol:

 

Desi nu stiu cat de benefic este pentru un copil parul de la pisica(se stie si se cunoaste ca este periculos chiar pentru oamenii maturi) chiar nu vad nici o problema sa nu mearga prietenia asta

 

 

Caniche-ul e prieten si cu copiii, stii cumva? Totusi, pentru mai multa siguranta, cand va fi cazul, imi voi lua un ciobanesc german. :crazy:

 

Caniche-ul este prieten cu toata lumea atat timp cat te joci cu el :P, este caine de "joaca"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 2 caini.Erau boxeri.Am avut unul pe nume Lord si pe celalat il chema Niko.Pe lord l-a calcat masina si Niko a fost bolnav si a murit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce caine crezi ca le-ar impaca pe amandoua? :lol:

Multumesc anticipat! :yes:

Chihuahua :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt rase de caini cum ar fi Husky, care au trait in haita, si mereu vor vrea sa fie "sefii". Aceia nu merg laolalta cu pisica. Eu am 2 pisici, si am primit un Caniche, si se inteleg perfect. :bye:

Am avut un ciobănesc german (femelă) care fugărea cu plăcere pisicile, dar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai, daca merge prietenia copil - caine, copil - pisica, caine - pisica....de ce nu ar merge si copil - caine - pisica?! :tease:

 

Desi nu stiu cat de benefic este pentru un copil parul de la pisica(se stie si se cunoaste ca este periculos chiar pentru oamenii maturi) chiar nu vad nici o problema sa nu mearga prietenia asta

 

 

Caniche-ul este prieten cu toata lumea atat timp cat te joci cu el :), este caine de "joaca"

 

Intrebare serioasa ca urmare a unui raspuns serios:

 

Da, am in vizor un caniche! E pe cale...parintii sunt dulci!

Dar, acum alta intrebare: pisica, caniche si ciobanesc german, candva si copilul, (poate in doi-trei ani,) se inteleg impreuna? Intrebarea e cat se poate de serioasa. :P

 

Chihuahua :crazy:

 

Pisi papa Cihuahua? Atunci, e bun! :spiteful:

Cu cat il dai? ;)

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×