Sari la conținut
Forum Roportal
SithLord

TEST al concepţiilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 ) Inteligenta

2) Probitatea de caracter si moralitatea

3) Seriozitatea si cinstea

4 ) competenta profesionala

5) harnicia

6) loialitatea

7) capacitate de implicare si compasiune

:jester: sociabilitatea

 

 

Nu ne facem griji, le ai tu pe toate si mai bine te lasam pe tine sa le enumeri !!! :o:

multumesc ptr apreciere ....!

nu te supara ... dar de unde ma cunosti atat de bine?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Răbdarea

2. Loialitatea

3. Compasiunea

4. Frumuseţea Trupească

5. Gingăşia

6. Averea (bogăţia materială)

7. Puterea Trupească

8. Celebritatea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda... se pare ce nimeni nu observa mai nimic.

 

cele 8 valori se impart in mod egal in doua mari categorii! Cred ca nu este nevoie sa le mai numesc.

In functie de felul in care ati imbinat cele 8 valori va puteti da singuri seama ce fel de oameni sunteti.

 

terah... sincer sa fiu nu prea cred eu ca preferi sa fii sarac la buzunar (atat cat sa traiesti de la un salar la altul, sau de la pesie la pensie) dar sa fii rabdator.

 

Hei... roportalieni! ... gata cu lista! Ierarhizarea lor nu mai e un "Trebuie" ca sa fim ON Topic.

Acum discutam despre ... de ce au fost ordonate asa!!!!

 

Cumva... fiecare sa isi motiveze raspunsul.... pun pariu ca dupa 10 pagini dediscutie... cei mai multi le veti reordona!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine raspunsurile au fost asa ptr ca in ordinea propusa de tine ... nu am gasit valorile pe care le apreciez eu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La mine raspunsurile au fost asa ptr ca in ordinea propusa de tine ... nu am gasit valorile pe care le apreciez eu!

 

Sikarian!... valorile pe care le-am propus eu sunt cele mai usor de observat. Tu nu poti spune despre mine ce probitate morala sau ce competente profesionale am. Poti banui, poti presupune, poti ghici, dar nu poti baga mana in foc. Insa daca stam juma de ora de vorba poti aprecia cu destula exactitate daca sunt bland sau naprasnic, daca sunt sarac sau bogatan, frumusetea trupului se vede, celebritatea se deduce, rabdare se probeaza f usor, etc...

ideea e ca acestea sunt valorile cele mai observabile pentru o prima impresie. Dar sunt surprins ca nu m-a intrebat nimeni inca, "de ce le-am ales asa?"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreau de la/pentru mine:

Loialitatea

Averea (bogăţia materială)

Compasiunea

Frumuseţea Trupească

Puterea Trupească

Gingăşia

Răbdarea

Celebritatea

 

Ce astept de la altii:

Loialitatea

Compasiunea

Gingăşia

Frumuseţea Trupească

Puterea Trupească

Răbdarea

Averea (bogăţia materială)

Celebritatea

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Răbdarea

Gingăşia

Compasiunea

Loialitatea

Frumuseţea Trupească

Puterea Trupească

Averea (bogăţia materială)

Celebritatea

 

Le-am asezat asa pt. ca:

 

Intr-o lume atat de zbuciumata avem nevoie de RABDARE;

GINGASIA deriva din Iubire - poate invinge orice fel de "agresiune" din jurul nostru;

Trebuie sa aratam COMPASIUNE tuturor celor care au nevoie de ea si se pare ca e nevoie de cat mai multa;

Fara dovada LOIALITATII nu putem avea incredere unii in altii;

Daca reusim sa ne luminam sufletul si sa ne incalzim inima cu cele enumerate mai sus atunci va apare la exterior FRUMUSETEA TRUPEASCA;

"Puritatea" din interior ne ofera sanatate, deci: PUTEREA TRUPEASCA;

Cand am scapat de povara "materialului" si nu mai depindem de ea, ni se ofera AVEREA (BOGATIA MATERIALA);

Iubirea Divina din interior face ca omul respectiv sa fie o companie placuta si cautata de multi, iata si CELEBRITATEA !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Le-am asezat asa pt. ca:

 

Intr-o lume atat de zbuciumata avem nevoie de RABDARE;

GINGASIA deriva din Iubire - poate invinge orice fel de "agresiune" din jurul nostru;

Trebuie sa aratam COMPASIUNE tuturor celor care au nevoie de ea si se pare ca e nevoie de cat mai multa;

Fara dovada LOIALITATII nu putem avea incredere unii in altii;

Daca reusim sa ne luminam sufletul si sa ne incalzim inima cu cele enumerate mai sus atunci va apare la exterior FRUMUSETEA TRUPEASCA;

"Puritatea" din interior ne ofera sanatate, deci: PUTEREA TRUPEASCA;

Cand am scapat de povara "materialului" si nu mai depindem de ea, ni se ofera AVEREA (BOGATIA MATERIALA);

Iubirea Divina din interior face ca omul respectiv sa fie o companie placuta si cautata de multi, iata si CELEBRITATEA !!!

 

oau! uite Id-ul meu de mess: monaqu2m

esti binevenit oricand vrei.... Nu-mi vine sa cred ca am gasit Om si ca e viu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Loialitatea

2.Compasiunea

3.Răbdarea

4.Gingăşia

5.Puterea Trupească

6.Celebritatea

7.Averea

8.Frumuseţea Trupească

 

loialitatea fiinca daca nu exista nu exista prietenie,compasiune pentru ca nu pot sta langa cineva rece la durerile altora,rabdarea finca sint eu mai nebun si trebuie cineva care sa ma tolereze,gingasia ,chiar daca e urat/a poate fi o fire gingasa,nu prea stiu de ce am pus-o aici poate ca sint eu prea firav si daia a si celelalte nu prea conteaza asa mult, celabritatea fiinca primeaza in fata averii si frumusetii poti fi celebru urt si sarac, acelasi motiv ca la celebritate ,frumusetea trupeasca pentru mine conteaza cel mai putin poti fi frumos si sa fii urat sufleteste (frumos pe dinafara si viermanos inauntru) eu nu aleg oamenii pentru frumusetealor fizica am avut o prietena(iubita) care toti ii ziceau cioara dar e super sufletista si desteapta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×