Sari la conținut
Forum Roportal
Llonelly

Instinctul sexual la copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

parerea ta personala care este?

 

 

si dovada incontestabila ca totusi o fak ... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

elandi,eu inca nu mi-am pronuntat parerea proprie!

 

iti mutumesc pt sinceritate!si eu imi amintesc!

 

asa cum spuneam mai sus si eu imi amintesc.insa nu cred ca generalizarile sunt bune.

 

nu fi rautacios/a!tocmai m-am exprimat mai devreme!tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ceva amintiri graitoare. Apoi, am vazut cum a facut baietelul meu la 8 luni "mare descoperire".

 

Ar fi de dorit sa generalizam cunoasterea si sa incercam sa nu ne mai ascundem de noi insine. Nu e posibil, si avem motive intemeiate sa facem asta, dar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in articol nu spuneau ca un copil se masturbeaza ca si o persoana adulta.ci o face inconstient,instinctiv,fara a ajunge la sfarsit(ca un joc)-cu jucarii,se freaca de patut etc.o sa caut articolul sa il cititi si voi!

Ca părinte fie că ştii sau nu, fie că recunoşti sau nu, copilul tău se masturbează incepand de la 5-6 luni şi foarte probabil nu se mai opreşte nici ca adult. Băieţii işi descoperă penisul accidental, posibil in timp ce li se schimbă scutecul şi devin curioşi. Incep să se atingă, să se frece, la fel cum se trag de urechi sau de nas sau se lovesc cu capul de diverse obiecte. Fetele işi descoperă zona exterioară a organului genital in jurul varstei de 10-11 luni. Treptat pot să-şi introducă in vagin obiecte aşa cum copii işi bagă diverse obiecte mici in nas sau urechi.

ce aberatie! :P

pai daca ar fi asa, n-ar mai ajunge niciuna cu himenul intact la adolescenta :jester:

Editat de dani_quinn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fetele işi descoperă zona exterioară a organului genital in jurul varstei de 10-11 luni. Treptat pot să-şi introducă in vagin obiecte aşa cum copii işi bagă diverse obiecte mici in nas sau urechi.

asta mi se pare totusi o exagerare.

 

Doamna ridica mingi la fileu, nu are pareri. :scare:

ne testeaza? 8)

 

si dovada incontestabila ca totusi o fak ... :lol:

logic ca o fac :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

traiasca Freud ca s-o gasit si altii ca sa comenteze pe baza asta :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×