Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Mergi noaptea, ratacit pe o carare de munte...

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

Atept sa se faca ziua, ii inteb cam in ce zona a tarii sintem si as pleca la drum, pe cai mai ocolite, e totusi razboi, sa caut locurile natale, sa le vad asa cum erau cindva, fara blocuri, cu case taranesti si drumuri neasfaltate, sa-i vad tineri pe bunicii mei si traiesc (pt.putin) viata la tara.

Daca ma gindesc mai bine chiar as vrea sa am posibilitatea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as da soldatilor niste weed.....sa se simta si ei bine;)

de fapt i-ai uimi...iti dai seama...citeva gume de mestecat, tigari bune, o punga cu chipul unei femei sexy...weed, o bere la doza...nu s-ar indoi o clipa ca vii din viitor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa ma intorc in timp, nici in timpul meu dar in alte timpuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As da orice sa vad cum arata orasul meu Galati pe vremea aceea.Mai ales strabunicii mei...dar noi visam ca e ceva imposibil deocamdata.Poate cand vom fi de seama bunicilor nostri va fi posibil asa ceva. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce dispozitiv a-si intalnii? Ca au trecut multe pe la noi.. Ungur, nemtesc, romanesc, rusesc, mongolez ( au fost si de astia, i-au adus rusii), etc.

 

Oricum, a-si incerca sa aflu care era treaba cu legionarii, ca oricat a-si incerca sa ii dau de capat acum, am sanse mai mari sa ii dau de capat atunci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce dispozitiv a-si intalnii? Ca au trecut multe pe la noi.. Ungur, nemtesc, romanesc, rusesc, mongolez ( au fost si de astia, i-au adus rusii), etc.

 

Oricum, a-si incerca sa aflu care era treaba cu legionarii, ca oricat a-si incerca sa ii dau de capat acum, am sanse mai mari sa ii dau de capat atunci.

unu' romanesc sa te poti intelege. Poate si unu' la alegere. Te poti intelege prin limbaj gestual. Palpitant nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×