Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Doctrina Adventista - Iehovista, o mascarada la adresa Bibliei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bunica mea si trei matusi sunt adventiste.Copil fiind si mai tarziu, pasionata de religii, am studiat in sanul comunitatii doctrina adventistilor de ziua a saptea.Si niciodata n-am auzit propovaduindu-se ceea ce am citit mai sus.Ce-i drept..pe la adunarile prin care am fost, n-a venit nici o Ellen G. White.Erau pastori sau simplii enoriasi, care ceteau dupa Biblie.Si cantau si aveau Scoala de sabat pentru copii.Si totusi nimic din ce s-a enumerat mai sus. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord ca crestinii sunt cel putin ciudati.Martori si mai si.Povestea cu Taze Russel o stiam altfel insa cam acelasi gen de activitati il preocupau.Asa ca putem trage concluzia ca religiile sunt rastalmaciri ale scrierilor unor oameni nedusi la biserica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel ce şedea pe scaunul de domnie a zis:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce are Iosafat de ii ataca pe toti, dar eu am impresie buna despre adventisti, am o biblie adventista si cartile lui EGW.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce are Iosafat de ii ataca pe toti, dar eu am impresie buna despre adventisti, am o biblie adventista si cartile lui EGW.

 

Nu-i atac pe toti. Inca nu m-am luat de purgatoriul catolicilor, de popii catolici pedofili, de calugarii ortodoxi homosexuali.

 

Ma iau de lucruri mai grave, cum ar fi sa-l faci pe Isus simplu om, sau duh creat, fara putere dumnezeiasca de a mantui. E ca si cum te-ai astepta de la un personaj de joc PC sa se programeze pe sine ca sa iasa din joc si sa dea mana cu cel care a creat jocul.

 

Niciodata o fiinta creata nu poate iesi din jocul programatorului. E un lucru pe care doctrinarii de la martorii lui iehova l-au inteles de mult si au modificat biblia in asa fel incat oamenii sa creada ca Isus e la fel ca noi, un simplu Player, nu Insusi Programatorul.

Dar de unde sa priceapa lucrurile astea un om simplu care saracu nu poate intelege teorema celor trei perpendiculare, daramite structura atomului?

 

Majoritatea Martorilor lui Iehova,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-i atac pe toti. Inca nu m-am luat de purgatoriul catolicilor, de popii catolici pedofili, de calugarii ortodoxi homosexuali.

 

Ma iau de lucruri mai grave, cum ar fi sa-l faci pe Isus simplu om, sau duh creat, fara putere dumnezeiasca de a mantui. E ca si cum te-ai astepta de la un personaj de joc PC sa se programeze pe sine ca sa iasa din joc si sa dea mana cu cel care a creat jocul.

 

maine o sa afirmi cum ca, tu, de fapt esti isus , dar te-ai deghizat asa de hoha ca sa vezi cum arata pamantul dupa 2000 de ani.....daca sistemul tau de valori are la baza imaginea distorsionata a unui personaj care a devenit celebru, atunci este trist...daca vrei mantuire sunt gata sa ti-o ofer...gratis chiar :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
maine o sa afirmi cum ca, tu, de fapt esti isus , dar te-ai deghizat asa de hoha ca sa vezi cum arata pamantul dupa 2000 de ani.....daca sistemul tau de valori are la baza imaginea distorsionata a unui personaj care a devenit celebru, atunci este trist...daca vrei mantuire sunt gata sa ti-o ofer...gratis chiar :P

 

Aia care pretind ca sunt Isus au nevoie urgenta de Zyprexa, punct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×