Sari la conținut
Forum Roportal
werbas

As putea sa ma integrez in societate?

Postări Recomandate

....tu vorbesti,tu tragi concluzii......tu judeci? :( vorbesti despre tine si la persoana a III-a?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

 

 

ai totusi o calitate pe care ar trebui sa o pretioesti.. ai calitatea de a fi liber. nu ai prieteni, nu ai prietena... nici o problema... deci nu esti constrans de la diverse actiuni din cauza lor, simte-te liber !! fa ce vrei ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....tu vorbesti,tu tragi concluzii......tu judeci? :D vorbesti despre tine si la persoana a III-a?

 

Nu! Vorbeam din experienta - oricum, daca ai ceva de obiectat, adu, te rog, si argumente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

 

 

 

Sa stii ca nu sunt o femeie frumoasa,chiar deloc...si nu imi e rusine sa spun asta. Am avut si eu perioadele mele...:flowers: cand credeam ca nu voi avea prieteni,puneam la suflet orice vorba rea care mi se spunea si credeam ca e sfarsitul lumii. Nu e deloc asa.

In primul rand sa stii ca fizicul este efemer...dupa o anumita varsta nimic din ce iti ofera tineretea nu mai e la fel,ma refer la aspect. In schimb calitatile sufletesti nu ti le pierzi nici la 70 ani daca le ai. Prietenii te accepta pentru ceea ce esti si nu pentru cum arati,deci nu fi trist pentru ca nu ii ai,mai degraba ai rabdare si ai sa vezi ca ii vei intalni.

Persoanele care nu au un aspect super,si mai ales cei care au anumite probleme,indiferent de natura lor,nu au multi prieteni,e adevarat. Dar cei pe care ii castiga valoreaza mai mult decat asa numitii prieteni cu care se lauda multi dintre cei din jurul nostru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

viata este exact asa cum tu ti-o faci...iar gusturile sunt impartite;nu cred ca daca ai vrea sa fii neaprat cu cineva nu ti-ai gasi...asta doar daca nu speri la vreo"fotomodeala" :flowers:

eu am multi prieteni sau mai bine asa-zisi prieteni,dar fata de care nu ma simt prea apropiata...traiesc intr-o societate in care toata lumea e pe interes,se stie asta...dar incerc sa nu pun la suflet..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU stiu cum e in alte orase, dar in Constanta majoritatea prieteniiilor se fac pe celulare, masini, avantaje, afisari cu cineva care te face sa pari mai tare. Prieteniile intelectuale/de placere sunt rare... Si, drek rare da bune, pana la urma...

 

Din pacate subscriu :friends: Asa e in orasul asta de smecheri, rare sunt prieteniile adevarate....

On topic now, lupta cu tine insuti in primul rand si cand vei scapa de complexe vor veni si prietenii, nimanui nu ii place sa tina companie cuiva nefericit si mereu pesimist :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

avea cineva pe forum un motto care cred ca se potriveste: mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti decat sa fii iubit pentru ceea ce nu esti. nu te vei simti bine intr-un grup de prieteni care nu te reprezinta! crede-ma! membrii familiei tale iti pot fi cei mai buni prieteni si nu fi trist, vei intalni si prieteni adevarati si atunci totul o sa fie bine ai sa vezi asa ca fruntea sus, viata merita traita! :) vei vedea ca dupa ce scapi de starea asta de pesimism vei fi mai fericit! si daca te plictisesti intra pe forum mai discuti cu noi! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu clar nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×