Sari la conținut
Forum Roportal
Dirtyangel

Astrologie=Pacat

Astrologie=Pacat  

41 membri au votat

  1. 1. Este pacat sa crezi in astrologie?

    • Da
      7
    • Nu
      25
    • Si da si nu
      3
    • Nu stiu
      6


Postări Recomandate

deci asta ar insemna ca noi suntem robii lui si nu avem propria libertate ... dar necesitatea se poate trensforma in libertate daca ajungem sa o intelegem ... insa se pare ca acest dumnezeu pe care il descrietei voi ne ingradeste libertatea ..... deci sustin in continuare ...nu e pacat sa crezi in astrologie ..

Nimeni nu te priveaza de dreptul la suicid. Cand eram copil, parintii care ma tineau la injectiile care mi-au salvat viata, atunci era cei mai mari dusmani ai mei - de moarte. Ulterior, le-am multumit in genunchi si cu lacrimi. Ai chef de aventura ? Cin' te opreste ? Dar sa nu te vaiti cand vei culege consecintele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
neah ... iar ajungem la aceleasi discutii ... dumnezeu spune asta ... dumnezeu nu ne lasa sa facem asta ....

Dumnezeu este o necesitate ... deci asta ar insemna ca noi suntem robii lui si nu avem propria libertate ... dar necesitatea se poate trensforma in libertate daca ajungem sa o intelegem ... insa se pare ca acest dumnezeu pe care il descrietei voi ne ingradeste libertatea ..... deci sustin in continuare ...nu e pacat sa crezi in astrologie ..

aceasta libertate devine cu timpul stricaciune si desertaciune, daca consideram ca am ajuns sa intelegem pentru ca deobicei intelegem ce vrem noi ci nu ce e in realitate

Editat de Dirtyangel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu din ceea ce zici tu inteleg.. ca noi am fi sclavii lui dumnezeu ...si nu avem voie sa facem decat ceea ce zice el , desi am dorii sa facem mult mai multe lucruri , care nu ni se par gresite , dar el nu ne lasa ... deci explica

Daca asta e acceptiunea ta cu privire la Creatorul Universului, orice interventie a mea e de prisos. Cand eram mic doream sa mananc doar bomboane. Nu erau bune ? Ba da. Atunci ce era in neregula ? Am aflat mai tarziu. Fa si tu la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aceasta libertate devine cu timpul stricaciune si desertaciune, daca consideram ca am ajuns sa intelegem pentru ca deobicei intelegem ce vrem noi ci nu ce e in realitate

nu nu ... nu m-ai inteles .. si libertatea asta trebuie sa aiba o limita... cei din jur nu trebuie afectati ...si nici pe noi insine ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pacat? no way.... I mean...

nu uneltim cu Diavolul...

Dumnezeu a lasat stelele pe cer cu ceva scop right?

wow! nu credeam ca inca mai exista conceptii din acestea barbare..

ca pe vremea cand oamenii (in special femeile) erau arsi pe rug

doar pentru ca aveau o alta opinie..sau erau diferiti fata de ceilalti..

cam asa si cu astrele.....

dar de asta ce ziceti? mie mi se adevereste mai tot ce mi se spune...

si tot ce mi s-a scris despre caracterul meu s-a potrivit de minune

exceptand niste mici greseli...dar deh..nimeni (in afara de Cel de sus) nu e perfect , right?

Editat de Angel of pain

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca asta e acceptiunea ta cu privire la Creatorul Universului, orice interventie a mea e de prisos. Cand eram mic doream sa mananc doar bomboane. Nu erau bune ? Ba da. Atunci ce era in neregula ? Am aflat mai tarziu. Fa si tu la fel.

 

si tu m-ai inteles gresit ... deocamdata nu am nici o parere "creatorul universului " .... dar din afirmatia ta ..asat am inteles... deci te rog sa explici ce intelegi tu prin acea relatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aceasta libertate devine cu timpul stricaciune si desertaciune, daca consideram ca am ajuns sa intelegem pentru ca deobicei intelegem ce vrem noi ci nu ce e in realitate

Unii, desi mari, sunt inca imaturi. N-au inteles ca libertatea e MIJLOC si nu scop. Libertatea fara lege, e moarte curata. Lasa-i sa culeaga roadele asa-zisei libertati. Care de fapt e robia lipsei de principu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fi mai explicit totusi ...eu din ceea ce zici tu inteleg.. ca noi am fi sclavii lui dumnezeu ...si nu avem voie sa facem decat ceea ce zice el , desi am dorii sa facem mult mai multe lucruri , care nu ni se par gresite , dar el nu ne lasa ... deci explica

ai spus-o singura, lucruri care nu ni se PAR gresite, insa in realitate sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nimeni nu te priveaza de dreptul la suicid. Cand eram copil, parintii care ma tineau la injectiile care mi-au salvat viata, atunci era cei mai mari dusmani ai mei - de moarte. Ulterior, le-am multumit in genunchi si cu lacrimi. Ai chef de aventura ? Cin' te opreste ? Dar sa nu te vaiti cand vei culege consecintele.

 

nu e vorba de aventura... nici de exagerari ... ma refeream la lucruri simple

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deocamdata nu am nici o parere "creatorul universului " .... dar din afirmatia ta ..asat am inteles... deci te rog sa explici ce intelegi tu prin acea relatie

Ti-o formezi si apoi vii sa discutam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×