Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stie cineva cum se trateaza petele albe de la plaja, multumesc anticipat!!!!!!!

 

Pai,cum le-ai capatat?

Eu am auzit de pete maronii , nu albe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai,cum le-ai capatat?

Eu am auzit de pete maronii , nu albe.

 

 

poate sunt si maronii dar astea albe sunt de la razele soarelui, intre timp am fost la un dermatolog foarte bun din cta si mi-a spus ce sa fac :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De mic am o problema cu niste pete albe care imi apar pe fata de obicei vara. Nu stau expus timp prelungit la soare , plus ca nici macar nu e soare puternic in zona asta a tarii .Prima oara apar ca niste zone rosii , mai tarziu ajungand sa fie albe si sa se crape usor pielea in zona respectica.Am consultat un dermatolog care mi`a facut o crema din niste antibiotice si ce mai era pe acolo , insa nici un efect . Iarna nu am avur probleme insa acum am iesit putin .... si m`a prins soarele de vreo 2 ori si vad ca iar au iesit . Va rog sa va dati cu parerea in ce ar fi mai bine sa fac :crazy: Multumesc anticipat.

Editat de g2gg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si baiatul meu are aceeasi problema,dar nu am mers la medic.Ce varsta ai?Pentru ca am citit ca unele probleme dermatologice trec odata cu depasirea pubertatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si baiatul meu are aceeasi problema,dar nu am mers la medic.Ce varsta ai?Pentru ca am citit ca unele probleme dermatologice trec odata cu depasirea pubertatii.

 

 

18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in urma cu multi ani am observat ca am mici cerculete pe burta care abia se vedeau si nu le-am dat importanta. ieri am ramas surprinsa ca se vedea fff clar ca sunt mult mai accentuate si s-au extins pe lateral.

 

sincera sa fiu( si nu vreau sa jignesc pe nimeni)asa pete am mai vazut pe mainile oamenilor supreponderali care ziceau ca au probleme cu ficatul. eu am 1.70 si 58 kg

 

sa fie pe baza de stress??/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa fie vitiligo si nu prea are legatura cu ficatul...un medic dermatolog te-ar lamuri mult mai bine.Fii-miu are pe fata...i-au aparut cand era bebelus si nu s-au ameliorat cu nimic...cel mai rau e vara,pentru ca portiunile albe nu se bronzeaza si se inrosesc urat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×