Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am fost la dermatolog!

 

este Pitiarzis Verzicolor, si da se trateaza cu un sampon, am inceput deja tratamentul.

 

sper sa ma scap...pt ca nu ma asteptam sa am o ciuperca...si tot nu am inteles pe deplin care sunt cauzele?

 

doctorul zicea ca toti o avem dar numai la anumite persoane se manifesta din cauza hainelor care nu sunt 100% bumbac si din cauza transpiratiei....iar eu am grija de igiena mea corporala zilnic...deci...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fost la dermatolog!

 

este Pitiarzis Verzicolor, si da se trateaza cu un sampon, am inceput deja tratamentul.

 

sper sa ma scap...pt ca nu ma asteptam sa am o ciuperca...si tot nu am inteles pe deplin care sunt cauzele?

 

doctorul zicea ca toti o avem dar numai la anumite persoane se manifesta din cauza hainelor care nu sunt 100% bumbac si din cauza transpiratiei....iar eu am grija de igiena mea corporala zilnic...deci...

Ce bine ca se trateaza!!!...sanatate multa!... si mai spune-ne cum evolueaza situatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sper sa ma scap...pt ca nu ma asteptam sa am o ciuperca...

scapi Lavinia, si eu am avut pitiriazis cand eram studenta si am scapat usor. Nu e nici un dezastru, fii linistita, trebuie numai sa fii constiincioasa cu tratamentul, fa exact ce ti-a spus medicul. Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc frumos!

sper sa ma scap!

 

Madalina poate iti aduci aminte ....cu acel sampon cu care te dadeai pe corp te dadeai si pe cap? sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Madalina poate iti aduci aminte ....cu acel sampon cu care te dadeai pe corp te dadeai si pe cap? sau nu?

eu nu am folosit atunci pentru tratament un sampon, ci o solutie, imi aduc perfect aminte, se numea Meladinine si stiu ca pe perioada tratamentului nu am avut voie sa ma expun razelor solare. Avand in vedere anotimpul in care ne aflam, probabil ca nu a fost necesara aceasta recomandare in ce te priveste. Eu am avut petele (cerculetzele cum le spui tu) pe brate. Nu stiu ce sa-ti raspund cu samponul( dar cum se numeste?) ...de ce l-ai folosi si in cap daca petele sunt numai pe burta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

samponul se numeste DUCRAY SELEGEL

 

pe eticheta scrie ca este tratament pt scalp. si pt pitiarzis verzicolor.

 

eu am petele numai pe abdomen, doctorul mi-a recomandat de 2 ori/sapt. sa ma spal si pe cap in cazul in care am parul gras, iar in fiecare seara sa ma samponez pe tot corpul.

 

m-am gandit ca poate ai folosit un tratament asemantor :yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg....nu, eu am folosit altceva, ti-am spus ce.Eu am avut problema asta cu mai multi ani in urma, poate nici nu exista acest sampon....Iti doresc sa rezolvi cu bine Lavinia !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand sa folosesti Exoderil solutie , aplicata de doua ori pe zi , dupa dus.

S-ar putea sa ai de-a face cu pitiriazis , dar nu sunt foarte sigura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×