Sari la conținut
Forum Roportal
Helene 23

Pedeapsa cu moartea

Postări Recomandate

eu cred a oamenii bolnavi care nu mai au nici o sansa , confirmat de cativa ani buni de cercetari, cu acordul lor, pentru a alina suferinta , da.

de asemena cei care genetic sunt porgramati sa ucida sau fac mai multe infractiuni soldate cu inchisoarea..aia ar trebui omorati si organele lor donate pentru transplanturi.....

atat prea multi oameni nevinovati sunt omorati si cei platesc pacatele celor cu adevarati vinovati...cel putin asa cred eu..nush daca e bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
{ Asta e partea cea mai interesanta ...de ce sa imi fie rusine ? Ce anume am facut ? Am indraznit sa am o opinie - una din cele doua posibile - si culmea, cea majoritara - cam peste tot in lume statistic majoritatea sprijina pedeapsa cu moartea ....tutror acestora le transmit mesajul lui Harald : Sa ne fie rusine ! ...am plecat sa ma rusinez }

 

Ce sprijină statistic majoritatea este nerelevant. Majoritatea populaţiei de pe planetă trăieşte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca exista un raspuns unic planetar - depinde de gradul de civilizatie dar si de uniformitatea sociala a societatii.

Nu are sens sa pastrezi in puscarie pe banii contribuabililor pe cineva care NU POATE fi reformat - costul e extras din bugetul cu care poate ar putea fi efectuat un transplant de inima pentru un pensionar care a platit toata viatza lui o parte din mincarea si paza acelui condamnat pe viatza....

Tot asa cum nu are sens sa condamni la moarte pe cineva care sub imperiul unei stari de spirit la granitza maladivului a omorit - din gelozie sa zicem - sau din ura ....

 

:flowers: Da' ce...ai impresia ca ucide cineva din plictiseala sau din dragoste?

Ceusescu,facea bine:la canal cu ei...sa-si merite mincarea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×