Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Cum e in Spania?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai stai putin sa ma dezmeticesc, de-abia mi-am cumparat doua evantaie azi, am inteles ca pe-acolo se poarta ... unul roz si unul verde :suicide:

 

asa, deci ...urmatorul lucru in bagaj va fi ... chilotii cu dantela?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai stai putin sa ma dezmeticesc, de-abia mi-am cumparat doua evantaie azi, am inteles ca pe-acolo se poarta ... unul roz si unul verde :cheer:

 

asa, deci ...urmatorul lucru in bagaj va fi ... chilotii cu dantela?

 

 

Am o 'vaka' impresie ca in discutia asta cineva vorbeste serios si cineva a luat-o in gluma...gresesc ?

:cow:

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://extranjeros.mtas.es/ ; http://www.cronicasocial.com/ACTUALIDAD_CO...n_noticia5.html

eu sunt la renovarea de documente (a doua tarjeta ,dar inca nu a iesit0.)am inteles de la avocat ca se misca ffff greu astia ,ca sunt nemultumiti ca noi venim si le luam locurile de munca.cum stiu ceva sigur sigur iti las aici scris .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
avem romani pe forum care ne pot povesti cu me in Spania la munca?

eu sint in spania de peste 7 ani.daca vrei sa vii fara sa cunosti pe cineva pe care te poti baza,e mai greu ,caci acuma e exod de romani si de fel din toata lumea si e greu sa gasesti de munca fara acte. prieteni buni ,de incredere ,e greu sa-ti faci si sa te bazezi pe ei atunci cind ai nevoie de ei. depinde mult si de locul unde vrei sa ajungi,orasele mai aglomerate de romani sint madrid ,castellon,etc.aici e si mai greu cu munca,nu te descurajez,dar nici sa-ti pui speranta ca acel roman care a venit cu sotia si copilul si apoi si-a dat foc fiindca niste compatrioti de-ai nostri n-au binevoit sa-l plateasca ptr ceea ce muncise,oricum l-ar fi platit putin ,dar nici macar dupa ce muncesti ,nu ai siguranta ca iti vezi banii.spaniolii sint oameni populari,unuii dintre ei nu ne plac pe noi romanii din cauza ca romanii fac multe infractiuni aicisi cred ca toti sintem la fel,dar nu toti geeneralizeaza. eu am mai multi prieteni spanioli ,decit romani. oricum iti doresc daca te hotarasti sa vii,sa ste sprijini pe un ajutor real si sa ai bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×