Sari la conținut
Forum Roportal
Helene 23

Cartea mea nepreferată sau ce nu aţi recomanda

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

gambitul stelelor..nah ca am uitat cine a scris-o. am citit-o acum multi ani. poate n-aveam eu varsta potrivita dar la un moment dat ma pierduse total cartea aia. am reusit totusi s-o duc la final.

p.s. este s.f.

 

gerard klein? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Concert din muzica de Bach. A' lu' Hortensia. :flowers: La vremea cand am citit-o, am urat-o. N-am terminat-o, n-am mai reluat-o. Nu stiu cum as vedea-o acum, dar prefer sa nu incerc sa aflu :cheer:

 

hahaha cred ca sunt singura careia realmente i-a placut cartea aia

eu nu am reusit sa termin Egipteanul de Mika Waltari, desi incepuse promitator...m-a plictisit dupa primele 300 de pagini si nici macar curiozitatea nu m-a mai facut sa o termin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-am citit Procesul, dar am dat examen din el si culmea am luat si 10. :crazy: mda, doar ma laudam...stiu insa ca e foarte fain subintelesul si analogia. o sa ma pun sa il citesc cand am un pic de timp liber...si nu ma tenteaza altceva.

 

nu te laudai...din contra :stars: si mai faceai si de rahat invatamantul romanesc.nu ca nu ar fi ajuns :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te laudai...din contra :stars: si mai faceai si de rahat invatamantul romanesc.nu ca nu ar fi ajuns :crazy:

Nenea Dunedaine....de ce crezi matale ca faceam de rahat invatamantul romanesc?? de unde stii ca nu sunt asa desteapta si am dat un raspuns asa bun incat i-am pacalit pe profesori? am zis ca nu am citit cartea, nu si ca nu aveam nicio informatie despre subiectul ei.

si sunt sigura ca si tu mai vorbesti despre subiecte despre care nu stii chiar totul, dar lasi impresia ca ai sti. uite asa am facut si eu. si era la o materie la care chiar se facea treaba serioasa, unde profesorii isi dadeau silinta.

si uite ca m-am mai laudat o data :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cutia Pandorei....nu-mi mai amintesc cine a scris-o..faza e ca o data ce ma apuc de citit o carte nu ma las pana n-o termin, pentru ca mi s-a mai intamplat sa nu-mi placa o carte la inceput, si dupa aia sa realizez ca e suuper. Asa, revenind la "Cutia Pandorei", pot sa zic ca avea 4 volume...2 le-am citit o data..si celelalte 2 dupa vreo 2 luni..si cand am terminat de citit am ramas stupefiata..mi-am pierdut timp pretios pe 4 volume, ca sa descoper ca se impusca intre ei si mor toti in afara de unul..nu stiu daca am mai intalnit vreo carte cu atatia morti...my god!!! Stupid.. A..si Concert din muzica de Bach am citit-o intr-un an...in prima vara jumate..si in vara urmatoare, cealalta jumatate..n-am avut ce face..imi trebuia la scoala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×