Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Descoperirea din Bucegi

Postări Recomandate

Ma mai "schinguiesc" un pic doar :hi:

 

Exemplul cu cinema-ul era pertinent. Ca si aici, poti sa mergi acolo doar ca sa te uiti la un film (sau ca sa comunici, in cazul nostru), sau sa vrei, in plus, sa iesi in evidenta: sa te imbraci suficient de provocator/aiurea ca sa atragi atentia, sa vorbesti tare in timpul filmului, sa fluieri, etc. A atrage atentia nu se rezuma la conversatii.

 

Nu ma deranjeaza deloc daca vrei sa atragi atentia. Chiar nu ma "schinguieste" asta, deci da-i bataie. :pokey: De partea mea, daca as decide subit ca vreau sa atrag atentia (la modul general, cum discutam acum), e mai mult ca sigur ca as face-o altundeva, nu aici.

Mi se pare plauzibil ca in cazul in care un asemenea fenomen exista acolo, sa fie ceva foarte personal. Practic, la fel cu o revelatie. Nu prea are cum sa fie ceva general accesibil - prin zona trec anual mii si mii de turisti; nu ar fi, in mod evident, doar un subiect dezbatut in cercuri restranse.

 

 

P acolo nu prea trec mult iar daca trec habar nu au ca acolo este o pestera este foarte ferita de ochii lumii. Poti afla de ea doar prin sincronicitate, asa cum ai aflat tu acum. Plus ca nu figureaza pe nici o harta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
P acolo nu prea trec mult iar daca trec habar nu au ca acolo este o pestera este foarte ferita de ochii lumii. Poti afla de ea doar prin sincronicitate, asa cum ai aflat tu acum. Plus ca nu figureaza pe nici o harta.

 

Aici da-mi voie sa fiu putin sceptic. Bucegii sunt printre muntii cei mai bine cunoscuti/studiati din tara. E putin probabil sa nu existe un numar semnificativ de oameni care sa nu stie, sau sa nu fi trecut pe la pestera respectiva. Nu e imposibil - am facut speologie si stiu cazuri similare - insa e foarte putin probabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK, putem admite ca exista niste campuri electromagnetice mai speciale in Bucegi. Este verificabil. Subarah, ai spus ca ai vazut o pestera ce se continua cu bifurcatii. Este verificabil. Eu am propus mai demult o excursie in Bucegi, daca doresti sa vii, te asteptam, si ne duci poate pe acest traseu.

Sa mai facem un pas inainte: cum de s-a ajuns de la ce am spus eu mai sus, lucruri verificabile de altfel si credibile, la Marea Galerie, la scuturi energetice luminoase, la sala arhivelor, sala proiectiilor, biblioteci holografice atlante, porti care culiseaza si te duc in interiorul muntelui, mese gigantice in culoare subterane, pereti dintr-o combinatie de materie organica si anorganica?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OK, putem admite ca exista niste campuri electromagnetice mai speciale in Bucegi. Este verificabil. Subarah, ai spus ca ai vazut o pestera ce se continua cu bifurcatii. Este verificabil. Eu am propus mai demult o excursie in Bucegi, daca doresti sa vii, te asteptam, si ne duci poate pe acest traseu.

Sa mai facem un pas inainte: cum de s-a ajuns de la ce am spus eu mai sus, lucruri verificabile de altfel si credibile, la Marea Galerie, la scuturi energetice luminoase, la sala arhivelor, sala proiectiilor, biblioteci holografice atlante, porti care culiseaza si te duc in interiorul muntelui, mese gigantice in culoare subterane, pereti dintr-o combinatie de materie organica si anorganica?

 

Asta incercam sa inteleg si eu :hi: E totul dintr-o carte, din cate se pare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OK, putem admite ca exista niste campuri electromagnetice mai speciale in Bucegi. Este verificabil. Subarah, ai spus ca ai vazut o pestera ce se continua cu bifurcatii. Este verificabil. Eu am propus mai demult o excursie in Bucegi, daca doresti sa vii, te asteptam, si ne duci poate pe acest traseu.

Sa mai facem un pas inainte: cum de s-a ajuns de la ce am spus eu mai sus, lucruri verificabile de altfel si credibile, la Marea Galerie, la scuturi energetice luminoase, la sala arhivelor, sala proiectiilor, biblioteci holografice atlante, porti care culiseaza si te duc in interiorul muntelui, mese gigantice in culoare subterane, pereti dintr-o combinatie de materie organica si anorganica?

 

 

ar fi foarte interesant daca am merge mai multi care sunt interesati de aceasta zona....

 

ar fi foarte interesant daca am merge mai multi care sunt interesati de aceasta zona....

 

Pai baniuesc ca aceste bifurcatii duc undeva, nu....ok nu se stie unde deocamdata, dar putem afla!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ar fi foarte interesant daca am merge mai multi care sunt interesati de aceasta zona....

 

Sunt in voga filmele horror in care mai multi necunoscuti se trezesc laolalta fara un scop definit :pokey:

 

In cel mai rau caz luam o camera video si lansam Blair Witch 4: Energy trap :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta incercam sa inteleg si eu :hi: E totul dintr-o carte, din cate se pare.

 

ba au aparut ani in urma ceva articole prin presa... dar nu le-a bagat nimeni in seama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba au aparut ani in urma ceva articole prin presa... dar nu le-a bagat nimeni in seama

De ce oare? :pokey: Asa un subiect interesant. Eu stiu de acest subiect din anii 95, asa ca nu vad cum descoperirea ar fi fost facuta in 2003. Te pomenesti ca am puteri paranormale si nu stiu! :lol:

A, si inca ceva. Pavel Corut nu vorbeste in cartile lui despre acelasi lucru? Cand sunt aparute cartile lui Pavel Corut, si cand sunt aparute cartile lui Cinamar? :hi:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma deranjeaza deloc daca vrei sa atragi atentia. Chiar nu ma "schinguieste" asta, deci da-i bataie. :) De partea mea, daca as decide subit ca vreau sa atrag atentia (la modul general, cum discutam acum), e mai mult ca sigur ca as face-o altundeva, nu aici.

Pff, cred ca m-ai inteles gresit. Nu era vb ca te schingiuiesc pe tine, atragand atentia asupra mea. Ci faptul ca tu zici ca ai venit ca la cinema aici si nu vrei sa atragi atentia, cand peste tot afirmi ca esti om de stiinta si folosesti un limbaj super-extra-magna de asuda si Stanic mai inainte. :ro: De pe la mine asa se vede, ca vrei sa atragi atentia, asa ca ti-am zis sa nu te mai schingiui sa nu observi acest lucru .

Si apoi de-aia merg asa de bine descoperirile in Romania si nu sunt dovezi stiintifice, ca oamenii de stiinta stau pe net. :hi:

 

 

Toti ceilalti ma scuzati, iar.

 

De ce oare? :pokey: Asa un subiect interesant. Eu stiu de acest subiect din anii 95, asa ca nu vad cum descoperirea ar fi fost facuta in 2003.

Da, asta am observat si eu si am impresia ca descoperirea s-a facut in acei ani, 94-95. Tot atunci stiu ca telefericul era blocat si pe acolo era un aer dezolant de "in constructie".

Te pomenesti ca am puteri paranormale si nu stiu! :lol:

Sigur ca le ai, in stare latenta, deocamdata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pff, cred ca m-ai inteles gresit. Nu era vb ca te schingiuiesc pe tine, atragand atentia asupra mea. Ci faptul ca tu zici ca ai venit ca la cinema aici si nu vrei sa atragi atentia, cand peste tot afirmi ca esti om de stiinta si folosesti un limbaj super-extra-magna de asuda si Stanic mai inainte. :lol: De pe la mine asa se vede, ca vrei sa atragi atentia, asa ca ti-am zis sa nu te mai schingiui sa nu observi acest lucru .

Si apoi de-aia merg asa de bine descoperirile in Romania si nu sunt dovezi stiintifice, ca oamenii de stiinta stau pe net. :pokey:

Toti ceilalti ma scuzati, iar.

 

A fi om de stiinta tine de o calificare. N-am de ce sa "afirm peste tot" asta, decat intr-un context in care conteaza. Esti sau nu esti om de stiinta, e simplu. In rest, nu comentez, ca e subreda rau logica ta, iar ironiile tale infantile ma plictisesc de-a dreptul. E ultima oara cand te-am bagat in seama :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×