Sari la conținut
Forum Roportal
h3llb0y

Exista un Dumnezeu pt rockeri?

Postări Recomandate

Nu prea am inteles eu intrebarea asta... Dumnezeu exista pentru toti , chiar daca unii sunt roccaeri, altii manelisti si asa mai departe. Sau te refereai si tu la faptul ca muzica rocca e de multe ori asociata cu satanismul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea am inteles eu intrebarea asta... Dumnezeu exista pentru toti , chiar daca unii sunt roccaeri, altii manelisti si asa mai departe. Sau te refereai si tu la faptul ca muzica rocca e de multe ori asociata cu satanismul?

 

:? Banuiesc ca se referea la necredinta lui in Dumnezeu.Este,probabil,ateu! :?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea am inteles eu intrebarea asta...
Nici eu :) :)

 

Dumnezeu exista pentru toti , chiar daca unii sunt roccaeri, altii manelisti si asa mai departe.

 

Corect!

Nu cred ca Dumnezeu face deosebire intre oamneni :) . Doar se spune ca toti oamnenii sunt egali :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
greu de spus dar dupa parerea mea de roccaer inrait ...nu dau 2 bani pe conceptul asta!voi ce credeti?

 

Maturizeazate!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:roll:...maturizeaza-te?! In ce sens, ma rog frumos? Nu vad nimica copilaresc in ceea ce a scris el. Nu va mai tot cruciti de faptul ca, citez "Este,probabil,ateu!"....nu va inteleg nedumerirea...intradevar intrebarea este prost formulata...Dracaula are dreptate cand zice ca "muzica rocca este asociata cu satanismul"...in mare parte cam la aia sa-ar fi referit, zic eu, dar si la propria opinie ca el nu crede in Dumnezeu...parerea mea...

Insa nu cred ca e prea interesat de acest subiect din moment ce n-a mai raspuns de cand la-a deschis...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea ta h3llb0y(apropo ai vazut filmul)este pur si simplu incerta din cauza ca ai pus o intrebare foarte prost pusa:nici tu nu stii ce ai vrut sa spui.da ai dreptate ca conceptul de dumnezeu a fost inbfiintat doar pentru a servi drept justitiarul absolut dar in nici intr-un caz nu este diferit in conceptia unora fata de a altora?cam asta ai vrut sa spui.??si eu sunt de alta parere!intr-adevar conceptul a fost creat pentru a servi drept gardian suprem dar atunci ar putea fi pacalita 99%din populatia pamantului ca exista ceva de fapt nu exista?sunt de acord dar mai ramane o intrebare?toate minunile astea care apar si sunt puse pe seama Lui ce e cu ele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:roll:...maturizeaza-te?! In ce sens, ma rog frumos? Nu vad nimica copilaresc in ceea ce a scris el.

 

Stimabile...

 

Si eu am trecut prin "nebunia roccaului", fie el Hard Rocca,Heavy Metal sau Tras Metal (ca sa-i zic asa) si inca mai ascult cu placere piese ale fromatilor: Metallica, Iron Maiden (preferatii mei), Hammer Fall, Slayer, careator, Altar... si lista poate continua.

 

Am fost, sunt si voi fi Roccaer! (chiar daca locul de munca, familia si conjuncturiile actuale nu-mi mai permit chiar asa de multe ca inainte).

 

Dar aceasta intrebare am avut-o pe buze in anii de liceu... cu timpul am realizat ca toate aceste aspecte sunt defapt ceva efemer!

 

Chiar daca intrebarea lui este prost pusa, chiar daca interesul lui este nul pentru acest subiect (doar postandu-la si apoi uitandu-si de el) esenta e alta... Cu trecerea timpului vei vedea ca (in sinea mea) am o bucata de dreptate.

 

Bafta multa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×