Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Womenclub si Menclub

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am propus de la infiintare doua nume pentru ele:

-pt.Womenclub=Cutia Pandorei

-Pt.Menclub= Calcaiul lui Achile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ordonat si ingrijit e siteul... Cu ce soft e facut? (daca mi-e permisa intrebarea)...

 

Notepad :doh: Serios. Designul este facut in Photoshop cred, pe urma transcris in HTML, iar continutul este afisat cu ajutorul unei infrastructuri php.

 

Am propus de la infiintare doua nume pentru ele:

-pt.Womenclub=Cutia Pandorei

-Pt.Menclub= Calcaiul lui Achile

 

E ok, desi oarecum misandrin: la femei este reprezentata o calitate (negativa) iar la barbati o slabiciune. Poate si la barbati ar trebui gasit un personaj arhetipal negativ, ar fi un model mai bun :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Notepad :roll: Serios. Designul este facut in Photoshop cred, pe urma transcris in HTML, iar continutul este afisat cu ajutorul unei infrastructuri php.

E ok, desi oarecum misandrin: la femei este reprezentata o calitate (negativa) iar la barbati o slabiciune. Poate si la barbati ar trebui gasit un personaj arhetipal negativ, ar fi un model mai bun :lol2:

 

 

Calitate negativa, adica...defect! Dar, eu sunt sigura ca exceptia ar confirma regula! In concluzie, poate sa ramana asa. 8)

Mereu auzim, vorbim, povestile o fac si ele...de Baba Cloanta, Muma Padurii, Ielele Nebunele, Baba Harca, Cotoroanta, "o vrajitoare", etc.

Barbatii sunt mereu "cei buni", ei sunt reprezntati de personaje pe care le iubim: "Mos Craciun", "Mos Nicolae", "mosul avea o fata buna , baba o fata urata si rea ca ea", si multi alti barbati viteji si cu suflet mare! :lol2:

Avem noroc cu "Zana Maseluta", dar, cat sacrificiu si durere pana ii recompenseaza pe micutii viteji cu ceva!!!

Asa ca, nu vad de ce s-ar face exceptii pe roportal, eu sigur nu as vrea sa fiu barbat!!! In cutia Pandorei a ramas Speranta...Ahile n-a avut un calcai de rezerva! E bine asa, parerea mea. :santa2:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pandora, cea dotata cu "toate darurile", in mitologia greaca era prima femeie de pe Pamant.

cred ca "Adam" si "Eva" ar fi caraghios (si haios!)! Alte pareri? :santa2:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×