Sari la conținut
Forum Roportal
rvsro

Are importanta cum ne imbracam ca si crestini?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un subect delicat care supara pe multi, si multi spun ca nu conteaza cum arati , cum te imbraci, daca fusta e prea scurta, sau daca se vede ,,nestematele,,din buric, sau suntem moderni si trebuie sa tinem pasul cu lumea ca sa nu fim,,prosti,, sau eu stiu cum mai barfesc unii.

 

Am vazut tineri care stiu cum sa se imbrace si tinere cu bun simt si nu vedeam nici un ,,claxon,, pe strada dupa ei, si toata stima si respectul pentru ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta depinde. Tinerii au sangele iute. Cu adultii e mai rau. Cand vezi un tanar cu casetofonul dat la max treci cu vederea, dar un adult in toata firea e cam ciudat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta depinde. Tinerii au sangele iute. Cu adultii e mai rau. Cand vezi un tanar cu casetofonul dat la max treci cu vederea, dar un adult in toata firea e cam ciudat...

 

Lui Timotei, apostolul Pavel ii spune:Nimeni sa nu iti dispretuiasca tineretea, fii o pilda in vorba, purtare, fapte.

 

Daca tinerii se imbraca cum se imbraca spune multe, cata educatie primesc in familie.

Sunt familii care se numesc familii cresine, si se imbraca mai ,,sexi,, decat cei care nu stiu de Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un subect delicat care supara pe multi, si multi spun ca nu conteaza cum arati , cum te imbraci, daca fusta e prea scurta, sau daca se vede ,,nestematele,,din buric, sau suntem moderni si trebuie sa tinem pasul cu lumea ca sa nu fim,,prosti,, sau eu stiu cum mai barfesc unii.

 

Am vazut tineri care stiu cum sa se imbrace si tinere cu bun simt si nu vedeam nici un ,,claxon,, pe strada dupa ei, si toata stima si respectul pentru ei.

Te imbraci cu haine, cum altfel, in limita prevazuta de lege a decentei. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te imbraci cu haine, cum altfel, in limita prevazuta de lege a decentei.

 

Heidy, nu cu multi ani in urma cand vedeai o fata sau o femeie cu pantaloni mulati , te uitai dupa ia ca dupa urs, si imediat iti puneai problema,,limita bunului simt,, acum sa umplut lumea, cand vine autobuzul de la tara, nu mai cunosti ca vin tarani la targ, nu se mai cunosc, acum vedem ca de pe luna pe luna pantaloni sunt din ce in ce mai mici la tur, si eu cred ca zi de zi limita bunului simt dispare, si acuma cand aproape toata lumea se imbraca la fel, e si normal sa nu se mai faca deosebire.

Dar ca crestin e altfel, zic eu, nu fac lege pentru nimeni, vreau sa aud si parerea altuia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Heidy, nu cu multi ani in urma cand vedeai o fata sau o femeie cu pantaloni mulati , te uitai dupa ia ca dupa urs, si imediat iti puneai problema,,limita bunului simt,, acum sa umplut lumea, cand vine autobuzul de la tara, nu mai cunosti ca vin tarani la targ, nu se mai cunosc, acum vedem ca de pe luna pe luna pantaloni sunt din ce in ce mai mici la tur, si eu cred ca zi de zi limita bunului simt dispare, si acuma cand aproape toata lumea se imbraca la fel, e si normal sa nu se mai faca deosebire.

Dar ca crestin e altfel, zic eu, nu fac lege pentru nimeni, vreau sa aud si parerea altuia.

Dupa tine ar fi decent sa avem togi pe noi, nu? :kisses:

Fiecare considera bunul simt in felul lui. Poate pentru mine bun simt inseamna sa nu mi se vada lenjeria intima. Poate pentru vecina de la doi, bun simt inseamna sa nu se vada partile corpului care nu ar trebui sa se vada. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa tine ar fi decent sa avem togi pe noi, nu? laugh.gif

Fiecare considera bunul simt in felul lui. Poate pentru mine bun simt inseamna sa nu mi se vada lenjeria intima. Poate pentru vecina de la doi, bun simt inseamna sa nu se vada partile corpului care nu ar trebui sa se vada. derisive.gif

 

 

Fiecare cum il taie capul!

 

Am vazut unul dezbracat (gol pusca) si saracu si el credea ca asa e mai bine, si tot ratiunea la indemnat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

Am vazut unul dezbracat (gol pusca) si saracu si el credea ca asa e mai bine, si tot ratiunea la indemnat.

Adica ne pui ratiunea la indoiala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×