Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Cat de destepte sunt animalele?

Postări Recomandate

noi oamenii nu le putem intelege, dar le putem intercepta gandurile,precum si animalele nu se pot exprima deoarece nu pot vorbi,dar ne pot intelege sufleteste,de ex cand avem o suferinta vin,se aseaza langa noi,cand e o bucurie latra se manifesta a.i. noi sa ne dam seama de asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, ely, bine ai venit pe roportal! :)

 

Ideea si intrebarea mea e urmatoarea: oare nu sunt animalele in stare sa se exprime, sau oamenii nu sunt in stare sa le inteleaga?  ::):  ::):  ::):

 

Pentru ca oamenii "e prosti". ::): Multi dintre cei pe care ii stiu nu sint in stare sa stea si sa observe ce se intimpla in jurul lor - este o atitudine care ii limiteaza foarte mult. Prin ce se intimpla in jurul lor ma refer la reactiile tuturor celor din jur (fiinte si lucruri).

Din fericire nu intra toti in aceasta categorie, mai sint sperante. :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uitandu-ma la cele spuse de voi m-a apucat nostalgia...si mi-am adus aminte de gipsy a mea(lup)...care acum nu mai e langa mine,din cauza spatiului a trebuit sa o dam bunicilor..dar in fine...mi-am reamintit ca atunci cand facea prostioare fugea repede la locul ei ::): si cand vedeam ca sta prea cuminte ne dadeam seama ca a facut ea ceva si atunci cautam in toata casa sa vedem ce a stricat :dee ,animalele nu pot sa vorbeasca dar ochii spun totul .Nu este asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea si intrebarea mea e urmatoarea: oare nu sunt animalele in stare sa se exprime, sau oamenii nu sunt in stare sa le inteleaga?  ::):  ::):  ::):

[snapbacca]22445[/snapbacca]

 

Animalele sunt in stare sa se exprime. Si daca ai mai mult timp un animal si il studiezi un pic, incepi sa intelegi ceea ce vrea sa-ti spuna.

Eu cel putin le inteleg pe :) :) mele.

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca suna banal, suna clichee, dar de fiecare data cand sunt suparata cineva are grija sa vina si sa ma inveseleasca. Si stie sa faca niste giumbuslucuri...

Cine?

Ati ghicit, blacca cat cea adevarata!!  8)

[snapbacca]10458[/snapbacca]

imi plac foarte mult pisicile negre, sunt foarte speciale

 

pupici :pee: :pee: :pee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi plac foarte mult pisicile negre, sunt foarte speciale

 

pupici :pee:  :pee:  :pee:

[snapbacca]31622[/snapbacca]

 

idem :pee: :pee: :pee:

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un animal este destept in felul lui... stie ce simte un om.... cand esti sad... un catel vine la tine si incearca sa te faca happy.... la fel si pisica(cred)... sunt f inteligente.... mai ales ciobanestii germani... ei sunt dresati pentru oamenii handicapati sau cei orbi... ca sa-i conduca unde trebuie si sa aibe grija de acestia... si cred ca majoritatea cainilor sunt la fel... cu exceptia cecalor mai mici... ei nu prea au sanse :hi: intr-un caine eu zic ca ai mai multa incredere decat intr-un om :tease: so.... dogs rulz :Pe... and cats... sa nu fiu nesim :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-a mai scris nimeni de prea mult timp....rusine!

animalele sunt fioarte sensibile cand e vorba de stapanii lor.si nu numai

eram suparata si mergeam pe strada..n-aveam chef sa vad pe nimeni si nici sa vb cu cineva...cand mi-a iesit in fata un catel...era asa bun si alintat,sa-a gudurat pe langa mine si-a pus capul pe genunchiul meu..si a stat asa...dupa 10 minute in mijlocul strazii cu un catel..am uitat de ce eram suparata...si tine-ti cont ca nu era catelul meu...

 

la fel si pisicile...tanu motanu meu vine si ma pupa pana-mi trece!si daca nu-mi trece se culca la mine in brate ca un copil:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×