Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu nu aveam cum dracu sa fac rahatul ala de test, aia nu pricepeau capetele seci care nu voiau sa ma lase sa trec, insemna sa stric ce m-am chinuit sa repar. Si, chiar de-ar fi fost sa fiu in situatia de a-l putea face, nu vad de ce ar fi trebuit sa il fac când atatia trec brambura fara sa-l faca, unde e logica? A murit. De-aia nu se schimba nimic in lume, pentru ca cei mai multi accepta orice fel de aberatii, nu mai au valori, principii, nimic. Si cand vad ca alții nu accepta indobitocirea, tot ei sunt aia atinsi in aripa, deranjati din sferele lor roz in care fie s-au născut, fie s-au bagat de bunavoie, unde cred ca vor putea ramane pururea neatinsi. Acum vorbesc la modul general. Oricum, de acum incolo sunt porumbelul pacii, o sa postez doar balarii. Imi șade bine mută, știu asta.  

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mă gândesc că vreau să trăiesc liniștită, cât mai am de trăit. Dacă las tot ce se întâmplă să mă afecteze, ajung la balamuc. Pt ce? Oricum se întâmplă ce trebuie să se întâmple. Nu întrevăd nici o bruscă mare trezire a omenirii prea curând, văd ce se întâmplă, dar chestiile astea nu-s locale, sunt la o scară mult prea mare ca să poată cineva să facă ceva semnificativ. Prefer să-mi văd de ale mele și să evit ce se poate evita. Cum am zis, nu am spirit revoluționar, nu am chef de luptat împotriva sistemului, sistemelor. Din pct meu de vedere, e  o luptă pierdută din start. Și probabil resemnați ca mine sunt mulți. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la ora 12 noaptea se ridica starea de alerta. Despre ce o sa va mai tavaliti pe jos acum, plandemistilor guvizi care va sufocati cu masca?

Cum o sa va mai jeliti voi ca v-a oprimat "dictatura medicala" pe viata?

Cum ramane cu "vor sa ne omoare" ne vor infometa ca nu vom mai putea cumpara nimic fara codul qr pecetea satanei antichristul, sunt semnele apocalipsei?

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moam zici că roportal e adăpost antiatomic, așa se înghesuie toți în ultima vreme pe aici... 

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 minute, Çukur Bitmesin a spus:

Moam zici că roportal e adăpost antiatomic, așa se înghesuie toți un ultima vreme pe aici... 

M-ai facut sa râd. Eu aștept suportul pentru susținerea ochelarilor si trec la citit cand am timp liber până ispravesc concediul, dacă-l aveam deja, nu defilam pe-aici.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, Enki a spus:

De la ora 12 noaptea se ridica starea de alerta. Despre ce o sa va mai tavaliti pe jos acum, plandemistilor guvizi care va sufocati cu masca?

Ajajaj, Guvizi cu masca ... A ridica orice stare nu inseamna ca trebuie respectat ce zic ei, eu tot ma voi sufoca cu masca, voi purta manusi dar si ochelari, dupa caz.  Aici nimeni n-are treaba cu nimeni cum este echipat pentru alimentara.  Si inainte vedeam chinezoiace cu masca pe strada ca se sufocau de la gazele din esapamente, sau daca intri intr-un magazin asiatic, acolo de alte putori poti muri, este ceva frunze murate care pute ca un wc-u dar anumite alimenta ca Gulie gasesc mai mult acolo ca si varza alba.   Mai pute si carnea lor sau sangele din carne dar si pestii plus mancarea pe care gatesc ca sint si locuri de luat masa in interior.  

https://depositphotos.com/52889837/stock-photo-japanese-style-flat-white-cabbage.html   din acea varza care-i mai turtit, nu-i rotund dar este mult mai mare ca pe pozele de pe site, doar ei vand marfa asta.   Are alt gust, mult mai mult imi place decat varza rotunda dar este pe moment foarte scump, aproape 2 dolari pentru 0,454 de grame si nu sint mici la marime.

 th?id=OIP.Ni1R_71_koGlau4Qb08QWwHaF-&pid=Api&P=0&w=205&h=165

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Enki a spus:

De la ora 12 noaptea se ridica starea de alerta. Despre ce o sa va mai tavaliti pe jos acum, plandemistilor guvizi care va sufocati cu masca?

Cum o sa va mai jeliti voi ca v-a oprimat "dictatura medicala" pe viata?

Cum ramane cu "vor sa ne omoare" ne vor infometa ca nu vom mai putea cumpara nimic fara codul qr pecetea satanei antichristul, sunt semnele apocalipsei?

Acum, sosoceii sunt impotriva ajutorului pentru refugiati si pro-Rusia... Daca le iei Facebook-urile la rand, vei vedea ca nu doar grasa principala e acum pro-rusa, ci si rahatii cu ochi mai mici, nevaccinatii-militanti.

Ceva pute nasol.

Editat de Motorină
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Fiero a spus:

M-ai facut sa râd. Eu aștept suportul pentru susținerea ochelarilor si trec la citit cand am timp liber până ispravesc concediul, dacă-l aveam deja, nu defilam pe-aici.

Da stai așa că nu am cerut justificare, eram doar obișnuită să aud vântul pe aici.

Daca m-a pus gaia sa îi blochez pe aia vorbăreți...

Tot amân, dar trebuie să îmi fac și eu ochelari...

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Çukur Bitmesin a spus:

Da stai așa că nu am cerut justificare, eram doar obișnuită să aud vântul pe aici.

Daca m-a pus gaia sa îi blochez pe aia vorbăreți...

Tot amân, dar trebuie să îmi fac și eu ochelari...

Nici nu mă gândeam la asta, am spus-o așa. Eu port ochelari de la 19 ani. Dar acum am dioprii mari, ca sa vad ce scriu, ii tin cu mâna, altfel nu pricep nimic. Suportul e pentru a nu se sprijini pe nasul belit si fragil, degeaba am doua perechi daca nu am voie sa port ochelari 6 luni. Am comandat si alte lentile, poate la alea m-oi adapta. Mi-e atat de dor sa citesc o carte! E enervant rău sa nu vezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 34 minute, Fiero a spus:

Nici nu mă gândeam la asta, am spus-o așa. Eu port ochelari de la 19 ani. Dar acum am dioprii mari, ca sa vad ce scriu, ii tin cu mâna, altfel nu pricep nimic. Suportul e pentru a nu se sprijini pe nasul belit si fragil, degeaba am doua perechi daca nu am voie sa port ochelari 6 luni. Am comandat si alte lentile, poate la alea m-oi adapta. Mi-e atat de dor sa citesc o carte! E enervant rău sa nu vezi.

Încearcă audio. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×