Sari la conținut
Forum Roportal
-olivia-

parada gay la bucuresti

Postări Recomandate

:P buna. no, ma bag si eu in... discutie. pe mine nu m-a dreanjat ideea de parada gay. e treaba lor daca vor sau nu o parada. m-a deranat insa atitudinea. si a heterosexualilor care stateau pe margine si se maimutareau ca dr**ii si a gay-lor care... puteau sa se impopotzoneze mai putin. mi s-a parut o chestie exagerata din ambele parti. pacat. si inca ceva... eu urasc violenta. should i say more? :)

 

:spiteful: de fapt, doar partial offtopic. imi fac lucrarea de licenta si m-am hotarat sa abordez problema gay din perspectiva sociologica. si... daca vrea cineva sa ma ajute (caut in principal subiecti gay, care sa imi rasp la cateva intrebari, dar si hetero, tot pt un chestionar), idul meu de yahoo este nashira_light si mailul nashira.light@gmail.com. daca se ofera cineva (desi... nu cred, dar tre' sa incerc :flowers: ) dau mai multe amanunte pe mess sau mail.

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu avem nici un drept sa judecam,doar sa dam un sfat .

 

nu judecam ci ne exprimam opiniile care de multe ori sunt in contradictoriu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-au decat sa arunce cu ce vor ei. Si cu ambalaje.

 

 

Homosexualii si lesbienele sunt tot oameni. Au aceleasi drepturi.

 

Da' de zoofili si pedofili ce zici? Nu sunt tot oameni? Ca io nu vad vro diferenta. Si o sa fii de acord cand peste 10 ani vor defila cu vacile, cu gainile si cu porcii? Ca daca ies bani o s-o faca si p-asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mare confuzie de termeni...

Eu nu am nimic cu parada lor...pentru ca nu e in Orasul meu :stars: :) :flowers:

Insa nu e normal asa ceva,nu e normal sa fii gay/lesby,pentru ca (o dau in Religie acum),femeia a fost facuta pentru barbat,iar barbatul pentru femeie.Nu barbat pentru barbat si femeie pentru femeie.Parerea mea...Cei care sunt "caz de acesta" ,sa nu se simta ofensati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mare confuzie de termeni...

Eu nu am nimic cu parada lor...pentru ca nu e in Orasul meu :) ;) :flowers:

Insa nu e normal asa ceva,nu e normal sa fii gay/lesby,pentru ca (o dau in Religie acum),femeia a fost facuta pentru barbat,iar barbatul pentru femeie.Nu barbat pentru barbat si femeie pentru femeie.Parerea mea...Cei care sunt "caz de acesta" ,sa nu se simta ofensati.

 

Homosexualitatea este o boala. Am mai spus de 10000 de ori si nu am de gand sa ma mai repet. Iar scopul paradei nu a fost acela de a ofensa pe cineva, ci de a le arata celorlalti ca sunt si ei oameni si ca a fi diferit de ceilalti nu inseamna neaparat a fi anormal. :stars:

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Homosexualitatea este o boala. Am mai spus de 10000 de ori si nu am de gand sa ma mai repet. Iar scopul paradei nu a fost acela de a ofensa pe cineva, ci de a le arata celorlalti ca sunt si ei oameni si ca a fi diferit de ceilalti nu inseamna neaparat a fi anormal. :(

Nu e o boala. E o dereglare mintala. Locul lor e la sanatoriu. Sa-si trateze dereglarile. Sa revina de pe aratura pe sosea. Nu sa defileze in c_rul gol, imbracati in femei si rujati pe capul lor cel mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e o boala. E o dereglare mintala. Locul lor e la sanatoriu. Sa-si trateze dereglarile. Sa revina de pe aratura pe sosea. Nu sa defileze in c_rul gol, imbracati in femei si rujati pe capul lor cel mare.

 

Trezeste-te din somn, nu mai dormi pe tine! Cum poti sa spui ca homosexualitatea este o dereglare mintala?! Doamne, mare Ti-e puterea ta! Hai sa-ti vand un pont: cauta pe internet despre homosexualitate. E foarte simplu, dai un search pe google, e imposibil sa nu gasesti.

 

Iar pe homosexuali nu ai sa vezi pe strada, in fundul gol, etalandu-si posetele roz si pudrandu-si nasul. Aia sunt travestiti. E o diferenta mare intre travestiti si homosexuali.

 

Si chiar nu inteleg care-i baiul: Ce va e frica atat? Ce a declansat parada respectiva in mintea voastra, de ii urati atat de mult?!

 

Sunt tot oameni, ca si voi. Au aceleasi drepturi. Si in asta este inclus si dreptul la exprimare. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×