Sari la conținut
Forum Roportal
Florypitis

Spitalele din Bucuresti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

REVIN CU RUGAMINTEA SA POSTATI AICI IN ACEST TOPIC, NUMAI INTAMPLARILE NEFERICITE CE AU AVUT CA "PERSONAJE PRINCIPALE" INCOMPETENTII DE LA SPITALUL "SF. IOAN" DIN BUCURESTI (CEL DE LANGA MORGA DE PE VITAN-BARZESTI).

 

 

ASTAZI MAI AM O VESTE PROASPATA DE ACOLO....

 

Un vecin si-a dus mama la acest spital acum cateva zile...si dupa ce 2 zile au tinut-o acolo fara sa-i faca nimic si starea ei se inrautatise, vecinul ,intrigat, l-a intrebat pe doctor despre situatia care se crease...iar acesta ,cu o nonsalanta si un sarcasm de om cretin, ii raspunde : AICI NU ESTE PUSCARIE...NU O TINEM CU FORTA ...PUTETI S-O LUATI SI S-O DUCETI IN ALTA PARTE...ceea ce a si facut acest vecin...si-a luat mama si a dus-o la Urgenta !!!

 

 

Va rog, trebuie sa anuntam cat mai multi oameni, sa-si deschida bine ochii cand pasesc pe pragul acestui spital...este plin de INCOMPETENTI si CRIMINALI...!!!

 

NU UITATI...EU TREBUIA S FIU MOARTA DE PE 30 MAI DATORITA LOR...!!!

MAI SUNT SPITALE IN BUCURESTI...CARE AU MEDICI CARE PRETUIESC VIATA OAMENILOR SI CARE II TRATEAZA PE OAMENI CU RESPECT...!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
REVIN CU RUGAMINTEA SA POSTATI AICI IN ACEST TOPIC, NUMAI INTAMPLARILE NEFERICITE CE AU AVUT CA "PERSONAJE PRINCIPALE" INCOMPETENTII DE LA SPITALUL "SF. IOAN" DIN BUCURESTI (CEL DE LANGA MORGA DE PE VITAN-BARZESTI).

ASTAZI MAI AM O VESTE PROASPATA DE ACOLO....

 

Este posibil sa fie multe persoane care n-au avut de-a face cu medicii de acolo, sau, daca da, sa nu au curajul de a spune.

Cat despre medicii de la Floreasca, TOATA STIMA pentru profesionalism si pt faptul ca n-au pretins spaga. :)

Scuze pt :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma numesc L.E.Am murit acum vreun an si ceva.Eram in al saizecelea an de viata si nu imi terminasem toate treburile pe aici.Am zis sa ma asigur de inca vreo zece ani si sa elimin problemele unei fieri suparatoare.Asa incat ,plec ,sustinuta de dragii mei copii spre capitala,orasul medicilor profesionisti.Si cand, spitalul unde m-am internat,poarta numele unui sfant(SF.IOAN)am crezut suta la suta ca mi-am amanetat viata unor doctori cu frica de Dumnezeu.Vine ziua cea mare!Dom" doctor imi aplica metoda laserului si ...operatie reusita!Ai mei respira usurati si...viata continua!Dar cu mine ceva nu e bine!Mi-e rau si doctorul,,RENUME" nu accepta asa ceva. E absurd!Unde pune el mana si stiinta trebuie sa fie bine.Nu sunt crezuta si chiar ar trebui sa-mi fie rusine ca mi-e rau.Zilele trec si eu nu-mi revin.Doctorul,,RENUME",suparat,catadicseste sa ma reopereze. Isi scoate laserul din teaca si ii anunta pe ai mei ca va folosi aceeasi metoda pentru a nu risipi munca de la prima operatie. Copiii mei asculta,umili si neputinciosi, neindraznind sa-l supere pe cel in mainile caruia imi incredintasem viata.Laserul imi sfredeleste maruntaiele si din nou...operatie reusita!Ce rau imi pare ca l-am deranjat iar pe dom'doctor si nu m_-am conformat reactiilor normale de dupa operatie.Ma simt vinovata ca organismul meu nu reactioneaza la profesionalismul renumit al domnului doctor.Mi-e rau!Din ce in ce mai rau!Doctorul ma asigura ca sunt efecte secundare si ca-mi voi reveni.Astept si eu si copiii mei dragi ca acest cosmar sa se sfarseasca. Ma doare suferinta alor mei, ma doare suferinta mea. Timpul trece,imi scad puterile si intr-un prea-tarziu,doctorul RENUME se indura sa ma mai deschida o data.Clasic!Cu cutitul.Taie doctore,fa ceva,scurteaza-mi chinul!El ma asculta si la aceasta ultima operatie imi scorneste(sau croieste) un "canal aberant"pe care-l creasem cu propria mea vointa spre a-l discredita pe renumitul chirurg.Si iar...operatie reusita!Dupa zile chinuitoare de asteptare,in care el ne asigura ca nu sunt probleme de ingrijorare,ma hotarasc sa mor.Doctorul RENUME incheie toata documentatia aferenta cazului meu cu rezultate stralucite, dar peste care s-a suprapus un accident vascular rebel si nesimtit care-mi smulge mie viata iar pe doctor il scuteste de orice culpa medicala.Stii ceva,doctore? De aici, din lumea cea nevazuta ,in care te astept intr-o zi sa te privesc in ochi,am o singura intrebare. Dac-as fi fost mama ta m-ai fi ajutat la fel de profesionist sa mor?Cand fiica mea, marcata dramatic de aceasta neasteptata despartire de mine, te cauta sa-i raspunzi la intrebarile ce o macina,luandu-i bucuria de a trai, de ce nu-i spui ,intre patru ochi,ca inainte de toate esti om si poate ai gresit undeva.Imi doresc sa-ti recunosti macar tie adevarul si sa fii mai atent la bietele trupuri suferinde ce te cauta sa le eliberezi nu in moarte ci spre prelungirea vietii,care nu e proprietatea ta sa-ti permiti s-o desfiintezi cu ignoranta ca pe o foaie de hartie inutila.Ai fost chemat de indureratii mei copii la Colegiul Medicilor si te-ai descurcat de minune sa raspunzi si sa-ti speli mainile, spunand ca tu ai facut totul ca la carte.Deci,asa a vrut Dumnezeu! Sa te vad ,doctore,cum te descurci cu Colegiul de aici .Te astept!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am crezut niciodata ca pot fi indivizi atat de inumani ca la spitalul Sfantul Ioan din capitala. Spaga e la ea acasa , iar asistentele si femeile de servici de la terapie intensiva (Chirurgie)sunt precum hienele, tipa la pacienti, vin si se instaleaza langa patul bolnavului pe rand ptr. a primi spaga, neomenia e la ea acasa. Se vede de la distanta lipsa totala de profesionalism( vorbesc la adresa asistentelor si femeilor de servici).Ce cauta acei indivizi intr-un spital unde ar trebui sa aline suferintele oamenilor?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×