Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

Incotro se indreapta lumea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 ore, Rayn a spus:

chiar vreau sa cred si sper sa pot dovedi ca am mai multe conditii mentale decat altii

Nu este nevoie de Certificate Autentificate de Foruri Tutelare si validate cu Timbre Fiscale de 1 million de Lei, sper ca din vechi, semnat de toti sectoristii si amantii nu stiu cui, ca prin fiecare postare te vinzi gratuit ca slujesti si azi comunismul cu intelepciunile predicate adeptilor.  Doar ei au educat poporul, nimeni altu pe lume.   

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

astia cu certificate, pasapoarte, QR si tot felul de carnete slujesc comunismul sau nazismul

cand s-a mai poemit asa ceva in vreo democratie?

 

Editat de Rayn
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pasaportul este un document de libera circulatie.   In multe tari democratice se refuza acest document cetatenilor cum era si cazul in Romania inainte de Lovitura de Stat.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

QR, certificate sau pasapoarte COVID

nu te preface ca n-ai inteles

autoritatile s-au folosit de acestea ca sa-si santajeze cetatenii

 



  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Rayn a spus:

nu te preface ca n-ai inteles ...

N-ai specificat prescurtarile ce inseamna si eu n-am de unde sa stiu la ce dracu' te referi cand scrii,  eu nu circul pe acolo sa fiu la curent cu de astea!!!   Si chiar daca ma duc, sint intre unguri, nu merg la Bucuresti, n-am cunostinte romani decat din Maramures care cu totul altfel vorbesc limba romana decat cei din Regat. 

Pasapoarte COVID nu exista doar acolo, in State nu se folosesc, este deajuns doar un mic document de vaccinare, local unde te intreaba sa te justifici, dar de obicei te intreaba doar!!!

Exista o Carte de Identitate dar nu pentru toti, doar cate unii care se califica,  care te lasa ca pe James Bond  prin toate aeropoartele americane fara sa intrebe nimeni nimic si nici nu controleaza in talpa pantofilor sau intre picioare sa nu fi ascuns ceva!!!      

Daca scriu MF stii ce vreau sa zic???      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Piaţa de energie a devenit complet liberalizată la 1 ianuarie. Ce trebuie să știe românii despre contracte și prețuri
01.01.2021

Scandalul facturilor ”umflate” la energie și gaze. ANRE a sancționat Electrica și Gaz Vest
14-01-2022

Invazia Rusiei în Ucraina (2022)
La 24 februarie 2022, Rusia a invadat Ucraina
wiki

"...haideţi să vedem de ce am ajuns aici, inflaţia, preţurile la energie....Toate acestea au o singură cauză şi ea e războiul lui Putin împtriva Ucrainei”, a afirmat Klaus Iohannis
12 mai, 2022

 

nu suna cumva a inselatorie din partea autoritatilor?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oficial ni se spune ca exista o problema cu exporturile de cereale din Ucraina, anume rute prin România și Polonia

cereale fara de care devine tot mai evidenta o criza alimentara mondiala

din diverse alte surse putem afla ca depozitele din Ro sunt pline cu cereale din Ucraina si ca productia din Ro nu poate fi depozitata si nici exportata, prioritate avand 

(cine a stabilit?) cerealele din Ucraina...

mai...

daca sunt intampinate greutati la iesirea cerealelor din Ucraina, cum naiba tot ceea ce inseamna armament occidental nu intampina nicio dificultate in a intra in Ucraina???

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×