Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Gripa si raceala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Metode de tratat gripa:

 

1.

Daca iei medicamente, gripa tine o saptamana. Daca nu iei medicamente, tine 7 zile :cry:

 

2. Metoda bihoreneasca

Te intinzi pe spate (de preferinta in pat) si pui clopul (adica palaria) pe un picior si bei atata tuica pana cand vezi 2 palarii, pe fiecare picior cate una. Atunci e sigur ca ti sa-a vindecat gripa.

 

Avertisment: blablabla... aia cu farmacistului si blablabla :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare lume,

Cum tratati voi gripa asta? La mine sa-a dat cu dureri musculare si temperatura.

 

Salut Fane,

 

Mare lucru nu se poate face impotriva gripei (asa cum spunea si pisicuta :dee ).

Poti sa iei: Paracetamol si Vitamina C.

Pentru durerile de gat: Strepsils sau ceva asemanator.

In orice caz sa nu iei antibiotic (decat daca apare o suprainfectie bacteriana). Am observat ca multa lume ia antibiotic de la sine putere sau la recomandarea medicului de familie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut vaccinul...sper cateva saptamani sa ma tin la "distanta"...ca sa nu regret investitia :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare lume,

Cum tratati voi gripa asta? La mine sa-a dat cu dureri musculare si temperatura.

 

Iei in fiecare seara cite doua bucati de ceapa si usturoi cu miere. Daca va rezista stomacul mai mai multe bucati cu atit mai bine, desi mierea ar trebui sa elimine orice pericol pentru stomac.

Are si un efect secundar foarte bun: pe linga faptul ca alunga orice urma de gripa omoara si vampirii de pe o raza de 1 cam in toate directiile. ::cry::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor,eu va recomand o cura cu echinaceea si spirulina,ADiO GRIPA,ai imunitatea asigurata,pentru.sezonul respectiv.

Sa ne vedem sanatosi!!!

 

O cura de cit timp? O zi, o saptamina sau tot sezonul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×