Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Gripa si raceala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salz all.. 8) am racit depe 4februarie....atuncea tuseam,nas infundat,fara febra...ma simteam cam rau...in sfarsit.treaba nasoala e ca nici acuma nu mia trecut:| ;) (adika mai tusesc asa cate putzin,am nasu infundat,fara stari de rau,fara febra) ...cand am simtit primele simptome atunci pe 4....am fost la medicu de familie da nu putea sa ma consulte ca era racita :pope: asa ca am sunat la alt medic si mia recomandat telefonic amoxicilna....si plus ce am mai luat eu dinastea asa de la plafar :lol: Ce pot sa fac sa scap de tot:| ma enerveaza asaaa cu nasu infundat si mai si tusesc :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salz all.. 8) am racit depe 4februarie....atuncea tuseam,nas infundat,fara febra...ma simteam cam rau...in sfarsit.treaba nasoala e ca nici acuma nu mia trecut:| :cry: (adika mai tusesc asa cate putzin,am nasu infundat,fara stari de rau,fara febra) ...cand am simtit primele simptome atunci pe 4....am fost la medicu de familie da nu putea sa ma consulte ca era racita :spiteful: asa ca am sunat la alt medic si mia recomandat telefonic amoxicilna....si plus ce am mai luat eu dinastea asa de la plafar :tease: Ce pot sa fac sa scap de tot:| ma enerveaza asaaa cu nasu infundat si mai si tusesc 8)

daca nu ai febra nu este grav.

Incearca sa stai in casa mai mult .. cam o saptamana... si sa iei niste vitamine ...

fereste-te de aglomeratie ... si o sa iti fie bine ...

antibioticele te fac sa te simti si mai rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am racit ( imi curge nasul , imi ard ochii si ma simt molesit) , iar maine am antrenament la karate si nu pot lipsi ( pt ca e un examen de grad) dar asa cum ma simt acum nu il pot trece , ce sa fac , ce tratamente pot sa fac ( in afara de medicamente , vreau ratamente naturiste , adica care se gasesc in casa) vreau raspunsul cat mai repede , va rog mulllllttttttttttttt!!! :crazy: :stars: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tuica fiarta cu piper, bauta fierbinte, in seara asta si miine dimineata.

Nu-ti fa probleme la examen, le spui ca asta e stilul betiv! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tuica fiarta cu piper, bauta fierbinte, in seara asta si miine dimineata.

Nu-ti fa probleme la examen, le spui ca asta e stilul betiv! :jester:

 

 

:scare: :jester: are dreptate :jester: :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal/buna

am fost azi la doctor k eram racit rau tare si iam mai zis si k aveam febra musculara care tinea cam de 1 saptamana

si a zis k nu e febra musculara e de la raceala si ma intrebat dak am luat algocalmin sau aspirina nu mai stiu exact si mia zis sa nu iau k agraveaza boala si apare altceva ... si mia zis sa stau in casa 1 sapt sa nu ies pe afara ? ce fel de raceala e asta si cred k am luat algocalmin ce poate sa mi se intample?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ia si tu nurofen pt raceala si gripa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, incearca sa iei nurofen pentru raceala si gripa si cateva zile nu mai iesi din casa. Si daca nu iti trece in perioada asta atunci du-te iarasi la un medic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sal/buna

am fost azi la doctor k eram racit rau tare si iam mai zis si k aveam febra musculara care tinea cam de 1 saptamana

si a zis k nu e febra musculara e de la raceala si ma intrebat dak am luat algocalmin sau aspirina nu mai stiu exact si mia zis sa nu iau k agraveaza boala si apare altceva ... si mia zis sa stau in casa 1 sapt sa nu ies pe afara ? ce fel de raceala e asta si cred k am luat algocalmin ce poate sa mi se intample?

 

de ce ai fost la doctor daca nu ai băgat la cap ce ţi-a zis şi ai plecat fără să pricepi ce ai de făcut :)

 

de la algocalmin o să-ţi iasă punctuleţe mici şi verzi pe spate - asta o să ţi se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×