Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Va fi sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intr-o zi s-a propus la noi in Amerika sa dea afara pe toti studentii chinezi si alti chinezi cu viza de turist ca doar spioneaza!!!   Cheltuie destul totusi in Vegas si peste tot.

Isi fac de cap ca se poate aici face multe ce acolo sint tabu.   La orice eveniment sau vizitare de o gramada de kkt, jumatate sint chinezi.   

Cand se deschide o alimentara sau doar un nou patron il cumpara si se anunta ca se dau 2 cartofi GRATUIT la primii 50 de persoane ... vor dormi in masina in parcare cati incap, cae mica parcarea si ei nu locuiesc nici in zona mea de exemplu decat un cuplu batran ca au pomi in curte si asta voiau, dar sint din Koreea.   

Restul de chinezi dorm langa marginea strazilor rezidentiale, si la ora deschiderii deja stau in usile unde se vor imparti "cadoul".  Noi vecinii care cumparam de acolo zilnic si lasam bani multi la patron, nu primim nimic!!!    

In acele momente ai crede ca au navalit chinezii peste noi.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Ciocârlan said:

Roman Abramovich, dacă vrea cu adevărat. 

Hmm, nici nu îmi mai e clar în ce măsură Abramovich mai este implicat la Chelsea. :smile:

 

Doi la mână, chiar având în vedere vechile relații dintre ei, chiar crezi că ar putea avea loc un dialog între ei de genul:

- Băi, Vladi, las-o dreak de treabă, că ai speriat lumea cu faptele și declarațiile tale și ni-i punem pe toți în cap! Hai s-o lăsăm un picuț mai moale, da? Că avem destui coco,  faimă și influență!

- Băi Abra, să știi că ai dreptate! De mâine mă retrag din Ucraina și le spun fraierilor că aia cu amenințarea nucleară a fost o glumă, ha, ha!

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, mai glumim. 

Dar un lucru e cert, acolo e război. Acolo mor oameni. Războiul e tembel. Consecințele acestui război vor fi nefaste. Iar de asta este responsabil Putin. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ungaria au primit un mare numar de refugiati, maghiari in majoritate care aveau si Pasaport Maghiar, cunosc limba si traditiile.  Sint din Subcarpatia unde s-a interzis folosirea limbii maghiare cu ceva vreme mai demult.    Au povestit lucruri groaznice.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, The Unknown a spus:

Ungaria au primit un mare numar de refugiati, maghiari in majoritate care aveau si Pasaport Maghiar, cunosc limba si traditiile.  Sint din Subcarpatia unde s-a interzis folosirea limbii maghiare cu ceva vreme mai demult.    Au povestit lucruri groaznice.

Deoarece Putin nu doreste sa incorporeze Rusiei si Belarusiei o Ucraina facuta una cu pamantul, a ales calea unui asediu gradual. 

Mai intai a cucerit infrastructura si cele doua orase cele mai mari Kievul si Harcovul plus iesirea la Marea Neagra. 

Nu cred ca Rusia si-a propus sa faca razboi in interiorul oraselor ci mai degraba sa-si asigure cadrul necesar asediului. 

Probabil ca vor urma multe saptamani de asediu pentru Kiev in care mai intai s-a instituit blocada, apoi vor fi taiate utilitatile si se va astepta predarea armelor. 

In orice oras mare unde Rusia va intampina rezistenta va proceda la fel. 

In final se va face partitia Ucrainei in principal intre Rusia si Belarus dar si Republica Moldova va intra intr-o larga confederatie multietnica cuprinzand Transcarpatia, Pocutia, Bucovina de Nord si Hertza, Basarabia pana la Marea Neagra si Transnistria pana la raul Bug la est de la izvoare si pana la Marea Neagra fie ocolind Odessa. 

Aceasta confederatie va face parte din Novorossia sau Rusia meridionala cu centrul in jurul Marii de Azov. 

-           00000000000 Rossia win 2022.png

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, The Unknown a spus:

Da, camarad, il vor opri ca si ei sint oameni.   Putin a cam pierdut mintile din cauza PUTERII supreme asupra Lumii pe care-l imagina daca Biden DA, de ce n-ar putea si el. :meeting:

L-ar opri Chuck Norris, dar e ocupat cu familia

In altă ordine de idei, am văzut că pe vitrina magazinului rusesc de la mine de pe strada au pus un afiș mare cu porumbelului păcii și Nu VREM RAZBOI

Daaaa, cine mai e prostul care sa cumpere de la voi?

Edit - Am intrat de curiozitate pe site la ei și nu au pus banner cu Nu vrem război, in schimb și-au schimbat istoria. Acum sunt originari din Varna, nu mai sunt din stepele rusești. 

Hahahahaha

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 minute, Çukur Bitmesin a spus:

L-ar opri Chuck Norris, dar e ocupat cu familia

Soldat la aproape 82 de ani nu se mai accepta.

De ce nu-l scoti si pe haiducul de Florin Piersic la inaintare???   Ce eroic ar mai lupta ca el e din Ukraina parca.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru că bancurile cu Chuck Norris sunt despre cat de dur e el, iar bancurile cu Florin Piersic despre cat de mult vorbește. Pe cine ai alege sa lupte, între cei doi?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Vriies a spus:

Bine, mai glumim. 

Dar un lucru e cert, acolo e război. Acolo mor oameni. Războiul e tembel. Consecințele acestui război vor fi nefaste. Iar de asta este responsabil Putin. 

E prima oara când a atacat Rusia Ucraina? Nu.

Ce și vrut ei de fiecare dată când au atacat? Să anexeze niste teritorii.

Mda, destul de nefast, dar nu apocaliptic.

Știu că nu e topic de râs și o să mă certe Enki , dar nu pot sa nu postez aceasta capodoperă a prostiei umane:

 

1646114951597.jpg

Editat de Çukur Bitmesin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×