Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Cîțu versus Orban la șefia PNL-ului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

On 8/22/2021 at 8:52 PM, Vriies said:

 

 

Dacă mă întrebați pe mine...Orban e șulfă politică, Cîțu e sărac cu duhul însă viclean.. 

 

 

Orban stia ca nu avea nicio sansa, a jucat teatrul in postura de "Dragnea in varianta PNL-ista", retras la comanda lui Iohannis sa-i cedeze locul lui Citu.  

Oricum, Orban se retrage cu averea la vila sa, Citu e propulsat pentru candidatura la presedintie in 2024 de catre Iohannis, Isarescu, familia Rothschild  si masoni.  

Singurii pierzatori in toata treaba asta sunt romanii carora le vor veni facturile mari,  iar cei mai mari castigatori sunt PSD-istii si AUR-istii care vor ajunge la guvernare in 2024 care vor veni  la furat si vor readuce tara in secolul 19.  

 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, antiprostie said:

 

Oricum, Orban se retrage cu averea la vila sa,  

 

Hmm, ce avere are Orban? Cu ce avere zici tu că se retrage?

6 minutes ago, antiprostie said:

  Citu e propulsat pentru candidatura la presedintie in 2024 de catre Iohannis, Isarescu, familia Rothschild  si masoni.  

 

De unde știi chestia asta? Un link, ceva, sau e doar opinia ta?

Și dacă nu va ieși Cîțu președinte, ce o să mai zici?

10 minutes ago, antiprostie said:

 

Singurii pierzatori in toata treaba asta sunt romanii carora le vor veni facturile mari,  iar cei mai mari castigatori sunt PSD-istii si AUR-istii care vor ajunge la guvernare in 2024 care vor veni  la furat si vor readuce tara in secolul 19.  

 

Despre AUR am mari dubii că va ajunge la guvernare. La ceea ce se întâmplă acum, probabil PSD-ul va guverna singur. Sau na, eventual cu UDMR-ul, ca de obicei. :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
56 minutes ago, Vriies said:

Hmm, ce avere are Orban? Cu ce avere zici tu că se retrage?

De unde știi chestia asta? Un link, ceva, sau e doar opinia ta?

Și dacă nu va ieși Cîțu președinte, ce o să mai zici?

Despre AUR am mari dubii că va ajunge la guvernare. La ceea ce se întâmplă acum, probabil PSD-ul va guverna singur. Sau na, eventual cu UDMR-ul, ca de obicei. :laugh:

1. Aia pe care a adunat-o cat a fost premier.  Doh. 

2. A fost insurat/cuplat cu nepoata lui Isarescu.  Plus ca a lucrat la BNR ca apropiat al lui Isarescu, membru al clubului de la Roma. Cat despre masonerie, afla ca Iohannis e membru in masoneria germana.Coloana a V-a a masoneriei germane în România! Automat si Citu din moment ce e sustinut de el.  

https://www.infobrasov.net/klaus-iohannis-e-omul-masoneriei-germane-pentru-destabilizarea-romaniei/

Iohannes-mana-ascuns%C4%83-paste.jpgIohannes-klaus-mason-644x483.jpgMasonul Iohannis nu l-a pomenit pe Mihai Eminescu de Ziua Poetului Național  - Justitiarul - revista de investigatiiJustitiarul – revista de investigatiiPreşedintele Johannis face simbolul francmasonic al “mâinii ascunse”! |

 

 

 

 

3. A spus  ca va candida in 2024 la presedintie din partea PNL. A spus "pas cu pas", exact ca Iohannis.    Daca nu el, atunci o sa-l ai pe Negoita sau pe Simion.  Sau pe SOSOACA!  Ca ea e cel mai popular politician la ora actuala dupa Citu. 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/florin-citu-intrebat-daca-va-candida-la-presedintia-romaniei-pas-cu-pas-1639323

4. AUR va ajunge la guvernare. A depasit demult USR in sondaje.   Si va guverna cu PSD impreuna.  

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, antiprostie said:

1. Aia pe care a adunat-o cat a fost premier.  Doh. 

2. A fost insurat/cuplat cu nepoata lui Isarescu.  Plus ca a lucrat la BNR ca apropiat al lui Isarescu. 

3. A spus  ca va candida in 2024 la presedintie din partea PNL.  Daca nu el, atunci o sa-l ai pe Negoita sau pe Simion.  Sau pe SOSOACA!  Ca ea e cel mai popular politician la ora actuala dupa Citu.  

4. AUR va ajunge la guvernare. A depasit demult USR in sondaje.   Si va guverna cu PSD impreuna.  

Ăstea sunt numai supoziții.

Te-am întrebat ce avere crezi tu că are Orban (din moment ce ai făcut acea afirmație) și tu spui „Aia pe care a adunat-o cat a fost premier.  Doh.”.

Pe bune, tu înțelegi că afirmațiile ar trebui să fie argumentate?

 

Te-am întrebat , de asemenea, „Și dacă nu va ieși Cîțu președinte, ce o să mai zici?”. Deci era vorba de ce o să zici tu , care ai afirmat „ Citu e propulsat pentru candidatura la presedintie in 2024 de catre Iohannis, Isarescu, familia Rothschild  si masoni.”.

 

Dar e ok. Uită! Gata, nu mai discut cu tine.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma doare undeva ca nu mai discuti cu mine, oricum vei discuta cu celelalt cont al meu la care am uitat parola. :P 

Da, poti sa-ti faci o mica avere din salariul de premier pe un an.  Si din banii pe care i-ai adunat ca sef al partidului timp de 4 ani!  Suficient sa duci un trai decent , poate mai bine decat 50-60% din populatia Romaniei.  

Pe langa faptul ca a avut  un dosar la care a fost achitat, DNA cerand un an de inchisoare cu executare.  

 

 

Si da, masonii exista! Si iau decizii! Ca tu preferi sa ramai doar cu informatiile pe care ti le da presa te priveste.  

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 minutes ago, antiprostie said:

Ma doare undeva ca nu mai discuti cu mine, oricum vei discuta cu celelalt cont al meu la care am uitat parola. :P 

 

 

Am zis că nu voi mai discuta amiabil cu tine. Dar nu că nu-ți voi răspunde când vei veni cu chestii aiurea. 

Apropo, care-i celălalt cont al tău la care ai uitat parola?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 hours ago, antiprostie said:

 

Si da, masonii exista! Si iau decizii! Ca tu preferi sa ramai doar cu informatiile pe care ti le da presa te priveste.  

 

Ai spus un truism, mare cât cele 7 case ale lui Năstase. :laugh: Nimeni nu a contestat existența masonilor. 

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, alegerea lui Cîțu înseamnă practic realegerea lui Iohannis. :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Vriies said:

Oricum, alegerea lui Cîțu înseamnă practic realegerea lui Iohannis. :laugh:

Pai  primul mandat  prezidential  al lui Citu in 2024-2029  va fi un fel de "al treilea mandat al lui Iohannis"  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×