Sari la conținut
Forum Roportal
antiprostie

Viata in 2030

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

14 minutes ago, relativ said:

  fac ceva pe occidentali , scuip pe ei , scuip pe natiile lor de borfasi-cotropitori care de sute de ani traiesc din furt si cotropirea a mai mult de jumatate din  planeta .  romanii nu inteleg asta , pustimea fara minte vrea o tara ca afara , vai de capul lor de idioti spalati pe creier .  gata ca m-am enervat !

Aha, de aceea le  folosesti internetul, computerul, smartphone-ul, ai baut cu siguranta Coca Cola si ai fost la Mc   o singura data, inclusiv televizorul e o inventie occidentala! 

Si hainele de pe tine sunt cam inventii occidentale.  

Forumul pe care postezi e de fabricatie occidentala! 

Ma doare undeva ca acum cateva sute de ani colonizau, furau si cotropeau. Afla ca acum cateva sute de ani era ok sa te uiti si sa razi la executii cu spanzurari, ghilotinari si arderi pe rug,      la vremea, era o normalitate sa torturezi  cainii si pisicile, era normal sa violezi femeile si sa bati copiii, sa comiti crime de razboi .Si asa era pe toata planeta, inclusiv in Tarile Romane!    

Mi se pare o prostie sa condamni  occidentalii pentru ce au facut stramosii lor acum cateva sute de ani.  Nu e suficient ca acum aplica programe de modernizare si dezvoltare a tarilor din lumea a treia, ca primesc si gazduiesc  refugiati si imigranti, ca le ofera drepturi sporite si beneficii tuturor urmasilor celor pe care i-au exploatat stramosii lor?    Occidentalismul asta, cu toate defectele lui,  a fost, este si va fi singura sansa a  civilizatiei umane sa devina  una mai morala si mai avansata, singura sansa care ar putea elimina saracia, bolile,   coruptia, infractionalitatea  si prostia.   

 

Occidentalii aia, asa cum sunt, MI-AU OFERIT MULTE! DAR MULTE LUCRURI BUNE:  educatie in primul rand, invatamantul  public fiind o inventie europeana, medicina si tehnologia  moderna care tot de la occidentalii aia pe care ii scuipi tu.  

Romanii tai nu mi-au oferit NIMIC, dar absolut NIMIC. Poate doar inselaciune,  bataie, insulte,  certuri,    anxietate,  prostie, stres si  multe dureri de cap, si in mare, o experienta precara.  

Dar las' ca vedeti voi in 2024 cand o sa emigrez si o sa va las cu AURUL sa va conduca , va las in romanismul vostru autentic asa cum meritati. :D 

Probabil  o sa va placa mai tare sub rusi sau turci, care de altfel, si ei v-au cotropit cel mai tare si v-au jefuit tara decat occidentalii. 

Cum se face ca atunci cand germanii si austriecii, cand au ocupat putin teritoriul romanesc, au inceput sa se dezvolte si sa se construiasca niste chestii.  

Tocmai sub domnia unor doi regi germani (dar germani autentici nascuti in  Germania, nu sasi ca Iohannis)  in anii 1866-1927,    Romania a iesit din evul mediu, in mod inexplicabil.  

Editat de antiprostie
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 ore, antiprostie a spus:

Aha, de aceea le  folosesti internetul, computerul, smartphone-ul, ai baut cu siguranta Coca Cola si ai fost la Mc   o singura data, inclusiv televizorul e o inventie occidentala! 

Si hainele de pe tine sunt cam inventii occidentale.  

Forumul pe care postezi e de fabricatie occidentala! 

Ma doare undeva ca acum cateva sute de ani colonizau, furau si cotropeau. Afla ca acum cateva sute de ani era ok sa te uiti si sa razi la executii cu spanzurari, ghilotinari si arderi pe rug,      la vremea, era o normalitate sa torturezi  cainii si pisicile, era normal sa violezi femeile si sa bati copiii.Si asa era pe toata planeta, inclusiv in Tarile Romane!  

Mi se pare o prostie sa condamni  occidentalii pentru ce au facut stramosii lor acum cateva sute de ani.  Nu e suficient ca acum aplica programe de modernizare si dezvoltare a tarilor din lumea a treia, ca primesc si gazduiesc  refugiati si imigranti, ca le ofera drepturi sporite si beneficii tuturor urmasilor celor pe care i-au exploatat stramosii lor?  

 

Occidentalii aia, asa cum sunt, MI-AU OFERIT MULTE! DAR MULTE LUCRURI BUNE:  educatie in primul rand, invatamantul  public fiind o inventie europeana, medicina si tehnologia  moderna care tot de la occidentalii aia pe care ii scuipi tu.  

Romanii tai nu mi-au oferit NIMIC, dar absolut NIMIC. Poate doar inselaciune,  bataie, insulte,  certuri,    anxietate, stres si  multe dureri de cap.  

Dar las' ca vedeti voi in 2024 cand o sa emigrez si o sa va las cu AURUL sa va conduca , va las in romanismul vostru autentic asa cum meritati. :D 

eu spun sa te cari de pe acum in " occident" ! ce mai astepti ? daca tu crezi ca occidentul iti este prieten TE INSELI AMARNIC ! daca tu crezi ca occidentul promoveaza cu adevarat democratia in tari ca Romania te inseli amarnic ! de abia astept ca tu si cei ca tine sa parasiti Romania si sa va carati la stapanii vostri occidentali , dar din pacate multi dintre voi va vindeti pe nimic si veti fi sclavi pe viata . habar nu aveti ce inseamna Romania , identitatea nationala  si a trai liber cu adevarat in propria tara . eu spun atat : traiasca Romania si cei care gandesc , traiesc si actioneaza romaneste . in rest , cei ce ne sunt prieteni sunt bine veniti , cine nu , mars de aici ma viermilor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
38 minutes ago, relativ said:

 traiasca Romania si cei care gandesc , traiesc si actioneaza romaneste . in rest , cei ce ne sunt prieteni sunt bine veniti  

ASA E!

TLAIASCAAA BROMANIA !   :lol2:

 

Cel mai iubit serial românesc, Las Fierbinți, va difuza un nou sezon din 7  septembrie – Monden

 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
30 minutes ago, relativ said:

  cine nu , mars de aici ma viermilor .

Iti multumesc ca imi demonstrezi inca o data cat de infecta e populatia asta romaneasca si de ce ar trebui lasata sa dispara conform selectiei naturale! 

 

Va promit solemn ca o sa emigrez!

Si o sa votez AUR sa vi-l las cadou si pe Sosoaca presedinte.

 

VIDEO Diana Sosoaca dansand pe Pink Floyd la protestul fata de restrictiile  anti-COVID | Mobile

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot apoi decat sa sper sa va faceti atat de tare de rahat cu AUR la guvernare  sa va dea astia de la UE afara in suturi si sa ajungeti pe mana Rusiei.  Si pe voi, si pe unguri si pe polonezi carora li s-a urat cu binele. 

Macar ungurii si polonezii au rezerve, pot oricand sa-si puna de o alianta regionala si sa se descurce pe cont propriu, dar romanii vor fi pielea ****** fara UE. 

E limpede ca voi astia nationalisti il vreti pe  asta sa va conduca , de ce sa ma opun?

 

Fișier:Vladimir Putin 11-10-2020 (cropped).jpg - Wikipedia

 

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Imi pare rau ca nu am avut parinti mai destepti si nu am emigrat mai demult, ca poate nu ramaneam cu traume psihice copilarind in tara asta de rahat si frecventand scoala romaneasca si muncind in Romania.

Chiar imi pare rau ca n-a iesit Nastase presedinte in 2004 sau Geoana in 2009   ! Regret enorm ca n-am votat  cu   Ponta in 2014 sau cu Dancila in 2019  , ca ar fi fost tare  amuzant sa fi fost PSD-ul la guvernare in perioada pandemiei din 2020.

Imi pare rau si cred ca si vesticii regreta enorm greseala ca au integrat tara asta de CACAT in UE! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 ore, antiprostie a spus:

Iti multumesc ca imi demonstrezi inca o data cat de infecta e populatia asta romaneasca si de ce ar trebui lasata sa dispara conform selectiei naturale! 

 

Va promit solemn ca o sa emigrez!

Si o sa votez AUR sa vi-l las cadou si pe Sosoaca presedinte.

 

VIDEO Diana Sosoaca dansand pe Pink Floyd la protestul fata de restrictiile  anti-COVID | Mobile

serios iti spun si fara sa te superi ! iti dau un sfat prietenesc : urgent ai nevoie de un consul psihiatric . tu urasti tara si neamul asta . pleaca frate la spalat de vase prin germania , pe undeva , pleaca frate , pe bune . succes iti doresc .

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, relativ said:

  tu urasti tara si neamul asta . 

Pai aia e, nu toti putem iubi  un popor alcatuit  majoritar din cocalari manelari, bisnitari,  pomanagii, habotnici ortodocsi, interlopi bombardieri  si curve cum o poti face tu . :(  

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 ore, antiprostie a spus:

 

Imi pare rau ca nu am avut parinti mai destepti si nu am emigrat mai demult, ca poate nu ramaneam cu traume psihice copilarind in tara asta de rahat si frecventand scoala romaneasca si muncind in Romania.

Chiar imi pare rau ca n-a iesit Nastase presedinte in 2004 sau Geoana in 2009   ! Regret enorm ca n-am votat  cu   Ponta in 2014 sau cu Dancila in 2019  , ca ar fi fost tare  amuzant sa fi fost PSD-ul la guvernare in perioada pandemiei din 2020.

Imi pare rau si cred ca si vesticii regreta enorm greseala ca au integrat tara asta de CACAT in UE! 

deci recunosti ca ai traume psihice ? opa ! un sfat : trateaza-te ! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 ore, antiprostie a spus:

 

Imi pare rau ca nu am avut parinti mai destepti si nu am emigrat mai demult, ca poate nu ramaneam cu traume psihice copilarind in tara asta de rahat si frecventand scoala romaneasca si muncind in Romania.

Chiar imi pare rau ca n-a iesit Nastase presedinte in 2004 sau Geoana in 2009   ! Regret enorm ca n-am votat  cu   Ponta in 2014 sau cu Dancila in 2019  , ca ar fi fost tare  amuzant sa fi fost PSD-ul la guvernare in perioada pandemiei din 2020.

Imi pare rau si cred ca si vesticii regreta enorm greseala ca au integrat tara asta de CACAT in UE! 

pai daca ai votat basescu , werner si usr-plus si pdl-pnl , ce sa iti fac frate ? vezi ! si mai zici ca suferi si ai traume psihice !  peste 70 % dintre romani nu s-au prezentat la vot la ultimele alegeri ! nu te-ai intrebat de ce ? calmeaza-te , nu te mai enerva  , sunt doar discutii si data viitoare voteaza romaneste .

Editat de relativ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×