Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

On 12/27/2021 at 9:53 PM, The Unknown said:

....eu ma echipez contra lor,  ma desinfectez si la intrare dar si la iesire din magazine sterg si clantele masinii si volanul de cate ori ma opresc undeva.   

Nu vine NIMENI in casa!!!   Am vorbit doar cu vizitori din Ungaria in curtea bisericii dar erau aici de mai multa vreme si vaccinati.   Singuri oamenii-si cauta calea spre moarte!!!

Acele numere sint ingrozitoare si ma intreb in cate spitale sint cazati si ce tratament primesc, sau sint doar izolati sa nu infecteze si pe altii.   

 

 

cum se intoarce roata...

mi-am amintit de aceasta postare

 

contextul a fost cel in care o astfel de persoana s-a zdruncinat psihic, efectiv, pentru ca doctorul i-a recomandat intoarcerea la munca...la muuuunca!

in urma unei consultatii de la vreo 5 m 

distantare sociala

stim foarte bine, astfel de pesroane poarta masca singuri in masina personala fiind, dupa ce-si dau cu spirt pe maini si pe toate cele si risca rezultate anormale la tester alcoolemie

 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sindicatul polițiștilor a anunțat (link găsiți voi) ca acum nu vor fi și croitori sa poată stabili dacă lumea poarta măștile conforme sau pe cele textile. Asa încât nu vor putea stabili cui vor aplica sancțiuni pentru măști textile. 

Nu ne dați măriri de leafa, nu va găsim textila. Ok? 

Milițienii, milițienii ordinea păstrează, pașii ne indrumeaza și ne ocroteaza. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rayn a spus:

 

stim foarte bine, astfel de pesroane poarta masca singuri in masina personala fiind, dupa ce-si dau cu spirt pe maini si pe toate cele si risca rezultate anormale la tester alcoolemie

 

Hm? :eek:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Rodica` a spus:

Sindicatul polițiștilor a anunțat...

Din fericire, nu toti politistii actioneaza dupa cum anunta idiotii din capul sindicatului.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Motorină a spus:

Din fericire, nu toti politistii actioneaza dupa cum anunta idiotii din capul sindicatului.

Te-a prins? Te-a pus sa dai jos textila? :baby:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rayn a spus:

stim foarte bine, astfel de pesroane poarta masca singuri in masina personala fiind

Uneori iesi dintr-un spatiu inchis spre masina, si uiti de masca. Sau cum a fost in cazul meu, am transportat o persoana sosita din zona rosie (Austria), si am decis sa purtam masti in masina.

Masina fiind cu geamuri fumurii pe spate (unde a stat ea), probabil voi, sosoceii, ati fi considerat ca merg singurel si protejat :o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Rodica` a spus:

Te-a prins? Te-a pus sa dai jos textila? :baby:

A.. Citisem pe diagonala :o:

Credeam ca e vorba de amenintarile mai din urma, in care spuneau ca nu au treaba cu pandemia, nu vor mai verifica persoanele in carantina, bla bla bla.

Inca se ocupa de persoanele carantinate, dar mai superficial. Ii verifica mai mult la telefon, daca ies la cumparaturi inchid ochii...

Treaba cu mastile specifice e cam deplasata, din nou. La inceput era voie si cu esarfe, acum s-au trezit ca doar unele sunt bune. Restrictii gandite cu calcaiul, si explicatii zero, ca de obicei.

Editat de Motorină
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deplasata sau nu, politia tre sa amendeze pe aia cu textila pe ei. Și polițaiul zice ca nu știe sa recunoască textila. O fi. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×