Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Supus sau dominator?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mda! Problema este pusa la modul simplist si general.

In realitate, in interiorul cuplului, raportul dintre dominare si dominatie este intr-un permanenta evolutie si schimbare. Mai mult decat atat, sunt domenii unde dominarea apartine, prin constructie, femeilor...De exemplu nu o sa poti sa iti impui punctul de vedere cu privire la ce anume ii trebuie unui bebelus in fata ei...Sau: despre ce anume ar trebui in casa (culori, lucruri, aranjamente etc.)...

Daca ne referim strict la relatia sexuala trebuie avut in vedere adevarul general: Femeia este aleasa dar ea are privilegiul de a accepta sau NU...(si aici am sa te las pe tine Dominatorule :o:) sa completezi cele trei puncte).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa sintetizez raspunsul in doua fraza....

Se spune ca barbatul este capul familiei. Asa e. Iar femeia este gatul, cale intoarce capul cum vrea.

Sunt doua categorii de barbati; Care sunt sub papucul femeii si care cred ca nu sunt sub papucul femeii.

Eu personal, in relatie ma bazez pe codominanta.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca intr-o relatie lucrurile sa decurga bine nu trebuie sa fi nici supus si nici " suspus" :o: trebuie sa fii intelegator si sa sti cand intalnesti momentul potrivit in a-ti afirma punktele de vedere.........ce tie nu-ti place, altuia nu-i face :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca intr-o relatie lucrurile sa decurga bine nu trebuie sa fi nici supus si nici " suspus" :o: trebuie sa fii intelegator si sa sti cand intalnesti momentul potrivit in a-ti afirma punktele de vedere.........ce tie nu-ti place, altuia nu-i face :o:

 

Sunt anumite tipuri de personalitate care sunt predispuse spre dominare si altele care sunt pedispuse la a fi dominate...

Normal ca rolurile se mai inverseaza din cand in cand DAR predominant tendintele se impun... parerea mea e ca daca ambii sunt dominatori pana la urma se ajunge la oboseala desi poate initial partidele vor fi mai animate. Daca ambii sunt supusi... se poate ajunge la plictis daca nu este grija...

Personal prefer sa fiu dominat... nu e nimic mai sexy pentru mine decat o femeie care stie ce vrea si stie sa ceara ce vrea. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personal prefer sa fiu dominat... nu e nimic mai sexy pentru mine decat o femeie care stie ce vrea si stie sa ceara ce vrea. :P

brrrrr.... :o:

nu mi-ar place ... nu am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o:

Shakira!!!! Alunga ceata

Scuze,ma refeream la vremea cand exista un "el".Nu sunt de acord cu rolul de dominator sau supus,cred ca fiecare trebuie sa lase unul de la altul.In ceea ce priveste sexul,cum zice si Mireluta trebuie sa stai la rand. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×