Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din curiozitate intreb, nu se poate suna doctorul sa dea o reteta?    N-am idee cum se procedeaza in aceste cazuri, mai nou.   Cand locuiam la Sighet ... back in the time, se cumpara in farmacie fara reteta orice, ceea ce se prepara, era pentru o conditie oarecare, dar de durere se vindea orice si nu glumesc.    Pentru dureri de cap, eu storc o lamaie si beau zeama la o inghititura, nu beau apa sau altceva cel putin 30 de minute, ma scapa de orice durere minora pe langa.    Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu vreau eu rețetă, că am luat multe și revin la old bad habits. Se rezolva cu timpul, o vreme prefer să mă doară, nu am chef sa mă duc toată ziua bună ziua după pastile. Problema mea este că îmi PLAC, îmi plac al dracului de mult. Am și nevoie de ele, nu degeaba le-am luat cu prescripție, RMN-ul nu minte. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pixurile sunt seringile acelea subțiri, de insulina, pentru cine nu știe. Visez la pixuri in fiecare noapte. Le-am iubit. Heroina a fost visul meu frumos, apoi coșmarul meu traumatizant. Încă visez că mă injectez, deși m-am lăsat în 2014. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut niciodata asa pixuri si nici n-am auzit de ele, dar gandul cu injectarea e departe de mine.   Dupa operatie mi-au dat si mie Heroina in spital dar dupa ce a trecut durerea se plimba pana la plecarea acasa ca tratament si n-a mai durut deloc.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine, nimic nu a fost mai frumos ca heroina. Acum, din cauza durerilor, am tratament tot cu opioide însă am decis să îl opresc o vreme pentru că nu vreau să retrăiesc chinurile trecutului.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cicit demult ceva despre folosire acestori substante in Indochina cand francezii erau stapani pe acolo, precis in Franta am citit ca mergeau in saloane unde chinezii aveau separeuri si le prepara individual seringa clientilor si le supraveghea in acel "trip" si intr-o alta carte am citit despre Charles Manson cu mult inainte, unde se explica aceste obiceiuri temptante.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×