Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu de unde stii? Habar n-am daca merita riscul, dar e clar ca relatia lui nu va mai fi ce-a fost din pricina indragostelii. Indragosteala nu numai ca te prosteste uneori, insa te poate face sa-ti pierzi si interesul pt persoana fata de care ai avut inainte sentimente profunde. Emotiile date de indragosteala sunt si ele sentimente, dar nu pot dainu daca n-au o temelie solida si nici nu se pot transforma in ceva cu adevărat frumos, ceva care sa depaseasca sfera imaginatiei. Si se pare ca cei doi n-au prea multe in comun, in afara de fiorii unei tavaleli reusite si de-o bifare in plus pe tabla cuceririlor (in caz ca-i orgolios si conteaza mai mult nr femeilor avute decat frumusetea pe care ar putea-o experimenta impreuna cu o femeie), nu vad ce-ar avea initiatorul de castigat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru film, bun film.

On 6/23/2018 at 6:15 PM, Zero* said:

Tu de unde stii? Habar n-am daca merita riscul, dar e clar ca relatia lui nu va mai fi ce-a fost din pricina indragostelii. Indragosteala nu numai ca te prosteste uneori, insa te poate face sa-ti pierzi si interesul pt persoana fata de care ai avut inainte sentimente profunde. Emotiile date de indragosteala sunt si ele sentimente, dar nu pot dainu daca n-au o temelie solida si nici nu se pot transforma in ceva cu adevărat frumos, ceva care sa depaseasca sfera imaginatiei. Si se pare ca cei doi n-au prea multe in comun, in afara de fiorii unei tavaleli reusite si de-o bifare in plus pe tabla cuceririlor (in caz ca-i orgolios si conteaza mai mult nr femeilor avute decat frumusetea pe care ar putea-o experimenta impreuna cu o femeie), nu vad ce-ar avea initiatorul de castigat.

N-am facut nimic, dar sunt in continuare indragostit si se pare ca si ea. Si intr-adevar asta imi afecteaza relatia. Oricat timp as petrece cu prietena, parca tot simt ca lipseste ceva. Nici de sex nu prea mai am chef. Fac pentru ea, dar pentru mine pare doar ceva mecanic, si mi-e tot mai greu sa continui asa. Adorm gandindu-ma la colega si ma trezesc tot cu ea in gand. Nu stiu ce sa fac...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A, pai tu ai nevoie sa vezi multe filme, muuuuuuuuuulte.

Totu' era asa usor cu prietena si acum e din ce in ce mai greu... mvai... nici nu se mai scoala...

Nu crezi ca o relatie de doi ani e de ajuns? Cat sa o mai lungesti cu prietena asta? Doar nu te vedeai cu ea toata viata?! Mai ales ca nu te-ai simtit niciodata indragostit de ea, e previzibila, nici sex nu mai faci ca lumea, ai ganduri peste ganduri, zi si noapte, cu cealalta.

Ce ai de pierdut?

Ai multe "sentimente" de-astea de indragosteala de trait, nu te cenzura, go go go.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×