Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Mari întrebări filosofice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:lol: Ti-s urata, urata, urata ! (glumesc, sper ca nu-i chiar asa, desi, exista si varianta asta , depinde de unde te situezi si tine si de alti "factori"... cand percepi, dar deja este prea mult pentru a-mi permite tu mie sa ma exprim p-aci, aspect de care io tin cont, intotdauna si stiu sa-mi vad de lungu' nasului, vorba aia :stop:  :good: )

 

Draga Vriies, stai linistit, totu-i in ordine si fii mai relaxat, ca am inteles la cate-i ceasu', nu te stresa , nu te speria, ca nu cu mine rezonezi, deci, poti sa fi fericit, triplu fericit, din partea mea !  Si io-ti respect credinta! Sa stii ca toate au rostul lor, chiar si aceste discutii, carora le poti da chiar o nuanta filozofica , un fel de "finesco- n natura", adica un fel de "splendoare-n iarba", adica un anumit simtamant al "cheitei" ("cheita"= "vibratie"= "Indumnezeire").

Nu, bre, nu mi-ești urâtă!, dimpotrivă! :)

Da ti rog io s-o lași mai moale, măcar la filosofie, cu „sfâta treime”, mântuitorul Iisus și toată menajeria de sfinți.   :lol: Aici discutăm încercând să dăm argumente concrete.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, bre, nu mi-ești urâtă!, dimpotrivă! :)

Da ti rog io s-o lași mai moale, măcar la filosofie, cu „sfâta treime”, mântuitorul Iisus și toată menajeria de sfinți.   :lol: Aici discutăm încercând să dăm argumente concrete.

 

Tu, de-acum incolo, cand vorbesti cu mine sa taci, da' nici sa nu mai indraznesti vreodata-n viata ta sa-mi adresezi vreun cuvant ca ti-am spulberat, de-a drepu' (adica prin drept divin, daca n-ai inteles nici asta...), orice cuvant de-al tau, fie el cat de filozofic ar fi ! M-am facut inteleasa?!

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu, de-acum incolo, cand vorbesti cu mine sa taci, da' nici sa nu mai indraznesti vreodata-n viata ta sa-mi adresezi vreun cuvant ca ti-am spulberat, de-a drepu' (adica prin drept divin, daca n-ai inteles nici asta...), orice cuvant de-al tau, fie el cat de filozofic ar fi ! M-am facut inteleasa?!

Io cred că făcuși un atac ciudat! Și că te crezi cu drepturi divine, mă rog, e treaba ta...

Wow! Ești răzbunătoare și rea?  :lol:

 

Da, te-ai făcut înțeleasă. Cre că ai oareșce probleme...

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io cred că făcuși un atac ciudat! Și că te crezi cu drepturi divine, mă rog, e treaba ta...

Wow! Ești răzbunătoare și rea?  :lol:

 

Da, te-ai făcut înțeleasă. Cre că ai oareșce probleme...

 

Este aceeasi interpretare distorsionata pe care-o dai, specifica ! Nu tine cu mine cu "scheme de-astea : " Cre că ai oareșce probleme..." ! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este aceeasi interpretare distorsionata pe care-o dai, specifica ! Nu tine cu mine cu "scheme de-astea : " Cre că ai oareșce probleme..." ! 

Reiterez, aici discutăm pe argumente. Bine, pe orice topic e valabilă chestia asta, însă pe aria de filosofie e valabil cu atât mai mult.

 

Despre ce distorsiune vorbești, când tu vii cu sentințe de genul „Tu, de-acum incolo, cand vorbesti cu mine sa taci, da' nici sa nu mai indraznesti vreodata-n viata ta sa-mi adresezi vreun cuvant ca ti-am spulberat, de-a drepu' (adica prin drept divin, daca n-ai inteles nici asta...), orice cuvant de-al tau, fie el cat de filozofic ar fi ! M-am facut inteleasa?!"

Mi se pare că ai sărit mult calul...

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reiterez, aici discutăm pe argumente. Bine, pe orice topic e valabilă chestia asta, însă pe aria de filosofie e valabil cu atât mai mult.

 

Despre ce distorsiune vorbești, când tu vii cu sentințe de genul „Tu, de-acum incolo, cand vorbesti cu mine sa taci, da' nici sa nu mai indraznesti vreodata-n viata ta sa-mi adresezi vreun cuvant ca ti-am spulberat, de-a drepu' (adica prin drept divin, daca n-ai inteles nici asta...), orice cuvant de-al tau, fie el cat de filozofic ar fi ! M-am facut inteleasa?!"

 

Inceteaza, Vriies ! Treburile-s clare ! Pentru mine-s clare ! Daca pentru tine nu-s clare, o sa-ti fie foarte clare, pe loc, vorba aia !

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inceteaza, Vriies ! Treburile-s clare ! Pentru mine-s clare ! Daca pentru tine nu-s clare, o sa-ti fie foarte clare, pe loc, vorba aia !

 

Impresia mea e că tu ai o oareșce defecțiune. Adică, mă ameninți sau cum? 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Impresia mea e că tu ai o oareșce defecțiune. Adică, mă ameninți sau cum? 

 

Io, sa te amenint pe tine?!  Cred ca daca te simti aenintat de catre cineva, atunci ar fi cazul sa-ti indrepti privirea inspre tine, tu, doar tu singur poti sa te ameninti pe tine, nimeni altcineva din exterior !

Ma uimeste, in continuare, indrazneala ta de-a mi te adresa, desi cam stiu de unde-ti vine aceasta...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io, sa te amenint pe tine?!  Cred ca daca te simti aenintat de catre cineva, atunci ar fi cazul sa-ti indrepti privirea inspre tine, tu, doar tu singur poti sa te ameninti pe tine, nimeni altcineva din exterior !

Ma uimeste, in continuare, indrazneala ta de-a mi te adresa, desi cam stiu de unde-ti vine aceasta...!

Orice utilizator roportal se poate adresa oricarui alt utilizator roportal.Aici avem toti drepturi si obligatii egale.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io, sa te amenint pe tine?!  Cred ca daca te simti aenintat de catre cineva, atunci ar fi cazul sa-ti indrepti privirea inspre tine, tu, doar tu singur poti sa te ameninti pe tine, nimeni altcineva din exterior !

Ma uimeste, in continuare, indrazneala ta de-a mi te adresa, desi cam stiu de unde-ti vine aceasta...!

 

Da cine te crezi tu, dragă? Reîncarnarea lu Zavaidoc? :)

 

Pe mine mă uimea  încrâncenarea cu care tot postezi la filosofie chestii care țin de doctrine religioase. Dar acum nu mă mai uimește...

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×