Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

filozoful sau nebunul?

Postări Recomandate

Mai filozofule, era vb de nebun .

:ok: sarut mana, ma-i luminat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fii nebun, de exemplu sa te arunci in fata masinii sa salvezi pe cineva si tot un nebun ar ucide... Nu stiu ce fel de intrebare e aia.. Duce cu gandul la bla bla.. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nebun. Afectat de un grad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cata bunatate din partea crestinilor... nu ar primi pe toata lumea. Nu-i asa, Raul ? Eu iti cedez locul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cata bunatate din partea crestinilor... nu ar primi pe toata lumea. Nu-i asa, Raul ? Eu iti cedez locul meu.

:yes:

iti multumesc pentru gestul tau atat de crestinesc, dar nu pot sa primesc si am sa te refuz.

in fond, la cat de mult vorbesc...cand mai apuc sa ma mai mantuiesc!

adio, deci prieten drag, ne vom vedea dupa un gard !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:giverose: cam care credeti ca va dobandii accesul in imparatia Lui, filozoful sau nebunul?

 

 

Nu e corect scris filozof ci filosof..intr-adevar s se pronunta z..dar se scrie filosof...asa cum pizza o scriem asa si nu pita..bun..revenin la filosoful si nebunul;in fiecare din noi,exista un filosof si un nebun..toti tindem sa filosofam despre viata,sensul vietii etc..toti ne punem intreb..suntem nebuni ptr ca cei din jur asa ne considera,daca de ex suntem rockeri suntem nebuni,daca de ex suntem o fire retrasa nu comunicam mai cu nimeni suntem nebuni..cand murim,nu suntem etichetati pe frunte,nebun,filosof,pictor,medic..nu suntem ca in Tom si Jerry cand Tom moare si tb sa de-a scocoteala lui D-zeu..cand murim suntem oameni,si in cer suntem judecati dupa faptele noastre,nu dupa ceea ce suntem sau eram..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e corect scris filozof ci filosof..intr-adevar s se pronunta z..dar se scrie filosof...asa cum pizza o scriem asa si nu pita..bun..revenin la filosoful si nebunul;in fiecare din noi,exista un filosof si un nebun..toti tindem sa filosofam despre viata,sensul vietii etc..toti ne punem intreb..suntem nebuni ptr ca cei din jur asa ne considera,daca de ex suntem rockeri suntem nebuni,daca de ex suntem o fire retrasa nu comunicam mai cu nimeni suntem nebuni..cand murim,nu suntem etichetati pe frunte,nebun,filosof,pictor,medic..nu suntem ca in Tom si Jerry cand Tom moare si tb sa de-a scocoteala lui D-zeu..cand murim suntem oameni,si in cer suntem judecati dupa faptele noastre,nu dupa ceea ce suntem sau eram..

 

O mica corectare: ambele versiuni sunt admise(filosof si filozof). Chiar daca personal, imi place sa scriu "filosof".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e corect scris filozof ci filosof..intr-adevar s se pronunta z..dar se scrie filosof...asa cum pizza o scriem asa si nu pita..

 

 

FILOZ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×