Sari la conținut
Forum Roportal
Ven

Nu sunt destul de normal/a ca sa fiu considerata normal/a, si nici destul de nebun/a ca sa fiu considerat/a nebun/a

Postări Recomandate

NU EXISTA RASPUNSURI STANDARD pentru a evita explicatiile. De obicei, poti sa ii dai si sufletu lu respectivu/respectiva, daca nu ii si asculti de ce vor ei sufletul tau, inseamna ca nu esti normala.

Ah, dar cum sa nu existe? Doar cateva exemple:

 

1. Asa vreau eu sa fac si prefer sa nu dezvoltam subiectul pentru ca unul sa se simta dator altuia in vreun fel. M-as simti prost daca mi-ai cere sau da explicatii. O fac benevol (si cu bucurie).

 

2. Las de la mine pentru ca am o zi buna si vreau sa o intorc si altcuiva. Easy as that. Sa ne intelegem din start. Nu e nevoie sa imi explici. Ai nevoie si e de ajuns pentru mine. Sper ca atata incredere ai, incat sa imi accepti ajutorul pur si simplu.

 

 

Desi, daca vine vorba de prieteni, eu i&as asculta cu drag. Inseamna ca au nevoie.

Nu esti anormala, doar uracioasa :))

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti anormala, doar uracioasa :))

 Mistery solved.

 

 Rog inchiderea lu topicu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa fac?

M-am hotarat, ori ori.

Cum sa fac sa dezechilibrez aceasta balanta intre nebunie si normalitate?

Va rog, daca puteti sa imi dati sfaturi gandite de voi, nu citate din Tony Poptamas.

 

Ai două talere. Într-unul normalitate, în celălalt nebunie. Pentru dezechilibrare pune mai mulţi prieteni normali în cel al normalităţii ori mai mulţi nebuni în cel al nebuniei. Începe cu cel în care întrevezi pentru tine, la o primă vedere, la un prim simţ, un viitor mai splendid decât în celălalt. :biggrin:  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am citit tot topicul. Eu de regula cand am o zi buna ii intorc pe altii. Ca sa ii tuf in ruc.

Scriu aiurea. E n-am, nu m-am.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Homofobia sau homofilia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×