Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cat de grea e matematica si fizica de la facultate de tip tehnic sau real?Este echivalenta unui liceu teoretic?
Nu stiu asa de multe de facultatile tehnice si teoretice tot ce stiu e ca ai nevoie de o memorie perfecta ca sa treci cursul lor.Nu sunt mare fan al memoratului pe rost dar nici mare fan in a explica fenomenele cutare care se desfasoara.
Sunt slab de inger si ma intreb ce facultate mi s-ar potrivi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teologie.

 

am rugamintea ca raspunsul meu sa fie considerat cat se poate de serios. Nu ca alta data... :beee:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teologie.

 

am rugamintea ca raspunsul meu sa fie considerat cat se poate de serios. Nu ca alta data... :beee:

Ma iei la misto?

Teologia e cu impartirea harului dar eu nu am asa ceva.Teologia se ocupa cu imne(acatiste,canon).

Nu sunt mare pasionat de religie din faptul ca nu stiu istoria VT si a NT.Cunosc ceva istorie dar e pe sarite.Sar de la un cap. al VT la altul.

Eu nu am voce muzicala.Repet eu nu am voce muzicala pentru teologie.Acolo se cere voce muzicala la cor.

Editat de alex_77

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am voce muzicala.Repet eu nu am voce muzicala pentru teologie.Acolo se cere voce muzicala la cor.

Iti cere cineva atestat ca ai castigat concursul de Steaua fara Nume???? 

Eu n-am auzit cantand un preot ortodox!!!  tot ce "canta" este doamne miluieste ... cam la atit se rezuma slujba din cate am vazut pe un CD o inmormantare 

ca a mai vorbit un pic ... a zis unde sa se puna banii!!!  intr-o punga mare de tot pe langa unde se pupa mortul.   De la mult alcool si tutun are si el vocea ca ori care muritor ... o oala de pamant se si sparge cand il aude vociferand ... care cu varsta devine imposibil de ascultat, de aceea doar babe surde mai merg la "ciurci"!!!  asa zic pocaitii in america la biserica pe inglish.   Si asta e adevarul gol  si serios!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, tanarul a spus ca n-are treaba cu teologia, n-are rost sa insisti :)

 

Alex - cauta programele facultatilor, citeste despre specializarile fiecareia, incearca sa te orientezi catre un domeniu pentru care ai o oarecare apetenta. Studiaza piata muncii, vezi care e cererea, e important sa stii dinainte daca specializarea pe care o vei avea te va ajuta in gasirea unui job. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, tanarul a spus ca n-are treaba cu teologia, n-are rost sa insisti :)

 

Alex - cauta programele facultatilor, citeste despre specializarile fiecareia, incearca sa te orientezi catre un domeniu pentru care ai o oarecare apetenta. Studiaza piata muncii, vezi care e cererea, e important sa stii dinainte daca specializarea pe care o vei avea te va ajuta in gasirea unui job. 

Nu puteai sa dezvolti subiectul pe tema mea si nu pe o tema paradoxala?Am intrebat si eu ceva din curiozitate si observ ca tema mea a luat o alta intorsatura.Am intrebat de matematica si fizica din facultate si am cerut un raspuns.Putea fi complet sau semicomplet.

Editat de alex_77

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sensibilitatea e mare in randul junilor din ziua de azi

eu am facut tot posibilul sa-ti raspund cum m-am priceput mai bine.

depinde de tine cum si ce apreciezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sensibilitatea e mare in randul junilor din ziua de azi

eu am facut tot posibilul sa-ti raspund cum m-am priceput mai bine.

depinde de tine cum si ce apreciezi

Divagezi de la subiect!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E singura facultate unde cred ca nu se cere matematica si fizica, poate aritmetica sa numeri banii.  

La Sociologie/Social Workers este necesar mai multa matematica, se folosesc bani zilnic si este de contabilizat.

Cred ca si la filologie, profesor de romana se cere destula matematica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×