Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Olga, esti sigura ca era persil, 2 l la 99 de centi?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Persil

 

 

Upscale producător aparat german, Miele , acționează ca un importator direct de produse Henkel Persil în Canada și Statele Unite ale Americii, unde pot fi achiziționate doar la dealerii aparat licențiate. Acesta este comercializat ca un import german premium, care este detergentul "recomandat oficial" pentru mașinile sale de spălat. Datorită acestui statut import exclusiv și poziționarea de specialitate la dealerii aparat, se vinde de până la 40 dolari / cutie CAD. Importatorii de specialitate există și în SUA Walmart vinde acum o Persil Pro linie curat în Statele Unite [6]

http://www.walmart.com/c/brand/persil

 

Aici la Walmart incepe reclamarea ca traficul e mare, nu la magazine de specialitate unde majoritatea populatiei nu se duce niciodata.   Pe langa povestea de pe site, elvetienii-l fabrica in Mexico Persil de multa vreme, sa nu strice faima de aer curat alpin, Toblerone la fel de Craciun se vinde cu tonele pe aici la pret de nimic, Cafea Ness care in Elvetia e ultra scump, aici costa 6,99 un borcan mare.  Afacerile nu exact asa se intampla cum sint desenate in site-uri ... nici nemtii nu sint asa de onesti cum s-ar crede.   Vin jeansuri din China din cele mai scumpe cu eticheta lor, in Las Vegas se schimba etichetele cu cele locale si se vand la preturi astronomice ca-s cautate, e cinstit ca platesc taxe mafiotii.  Asa merge cu toate, se produc unde-i mai ieftina forta de munca si poluaza mai mult si nici aia nu conteaza, insa despre astea nu se vor lauda pe site-uri.  Altfel cum s-ar imbogatii???  Cel mai mare consumator este inca USA si aici daca nu vand ieftin, o sa se mucegaiasca prin depozite si vapoare si se degradeaza marfurile super scumpe!!!   Daca in State nu baga la pret introductoriu si cu monstre, poa' sa plece pe luna cu ele!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aseara era sa ma sufoc de miros de Persil ca vecinii il foloseau la spalat si sufla vantul, imi aducea in casa ca aveam geamurile deschise.

Cred ca lumea se da grande cu ceva nou in casa si scump.  Precis au cumparat din Walmart la inca extra reducere de Memorial Day.

 

Lucruri prea parfumate nu se poarta aici la haine ca se spune si la locurile de munca sa mearga fara parfumuri sau haine mirositoare.

 

La raze sau orice terapie medicala se dau instructii sa mergem fara deodorante sau parfum!!!  sau in locuri publice ca sint foarte multe

persoane alergice.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu am folosit, va atasez si un video creat de mine pe youtube pentru a sublinia puterea de curatare atat pe niste pete de ulei cat si cafea, recomand cu drag, produsul fiind testat in conditii dure :D Rezultat, LOVE #Persil!

Editat de Mr.Pervy McPervert

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... a sublinia puterea de curatare atat pe niste pete de ulei cat si cafea,

 

Fiecare detergent are lozinca de a scoate petele, insa in realitate foarte putine ori se intimpla sau deloc ...

eu renunt la sperante ca ceva nou pe piata va functiona mai eficient ... clor pe cele albe isi face jobul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recomand cu caldura acest detergent pentru o spalare eficienta si economa! Acest detergent este eficient pentru ca indeparteaza petele, lasa un parfum usor care persista chiar si dupa spalare (nu ca alti detergenti care miroasa puternic cand le scoti din masina de spalat si la uscare nu se mai simte nimic-daca nu ai pune balsam).De obicei eu spal rufele albe la 90 de grade cu aceste detergent le-am spalat la 60 de garde si spre surprinderea mea au iesit. Este econom deoarece nu se simte lipsa balsamului, astfel ca nu mai este necesar a se achitiona si acesta! Atentie insa pentru rufele foarte murdare si care se pun in masina de spalat in capacitate mare- a se folosi 2 capsule!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e disperata, ci e o strategie de marketing online, un job care plateste chiria, ca oricare alt job.

Putini muncesc de placere in lume.


Totusi, cred ca au angajat persoane rurale cu seralul facut noaptea, daca se exprima asa:

 

"nu ca alti detergenti care miroasa puternic" (detergentii miroasa? detergentii au nas ca sa simta mirosurile  din jur?)

 

"Acest detergent este eficient pentru ca indeparteaza petele, lasa un parfum usor care persista chiar si dupa spalare (nu ca alti detergenti care miroasa puternic cand le scoti din masina de spalat" (ce scoti din masina? petele???)

 

"le-am spalat la 60 de garde" ( a facut garda de noapte, de 60 de ori ca sa poata spala aceste rufe???)

 

"eu spal rufele albe la 90 de grade cu aceste detergent le-am spalat la 60 de garde si spre surprinderea mea au iesit." (au iesit rufele singure din masina???)

 

"Atentie insa pentru rufele foarte murdare si care se pun in masina de spalat in capacitate mare" (rufele au capacitate mare? capacitate de a face ce?)

 

"Este econom" (Detergentul este econom?? adica e chibzuit de felul sau??)

 

"nu se simte lipsa balsamului, astfel ca nu mai este necesar a se achitiona" (achitiona vine de la a chitai?)

Editat de tadayo
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am avut timp sa studiez containerele de Persil din Walmart pana Hombre alegea bomboanele pisicilor.

 

La Costco nu se vand ... ei au brandurile contractate dinainte.

 

Spre surpriza mea sint fabricate in Scottsdale, AZ langa Phoenix in zona industriala insa numai partea experimentala cred, cu savanti din toata lumea, precis sint si romani.

 

E fabrica de sapun  Dial care-l pune in circulatie sub numele de Persil, ca sa avem coincidenta ... dar imediat scrie si pe spaniola, deci vine-pleaca din Mexico, altfel nu se scrie decat

in engleza. Sapunurile sint renumite ca au si antibacteriale dar nu prea se lauda cu Persil, deci este asa cum am spus, este un side job al firmei pentru profit. In Mexico Persil este #1!

 

Containerele mari contin lichid sau praf 4, 454 kg sau cam 5 litri si costa $17.99 iar cutiile mai mici depinde de cantitate dar proportional cu pretul.

 

In Magazinul unde costa 99 de centi, se vinde praful in pungi de plastic transparent sumplu cu numele scris numai pe ele si scrie clar ca vine din Mexico.  

Lichid inca n-a ajuns acolo ca s-a schimbat patronul si nu mai aprovizioneaza ca inainte magazinul.   Panace  nici foi de dafin nu mai vinde ... sau o salata mai buna. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×