Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am tensiunea 18 cu 9. Da, am dat de dracu, ăștia de la Medicina muncii mi-au cerut toate externarile și m-au întrebat și de neurolog. La naiba! Au aflat tot! 

Incredibil! 

Eu am vrut sa fac ceva. Nu pot. Dacă nu apar în 3 zile, rog închiderea topicului. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aștept. Aștept vinerea, sa ma duc la MM cu fituicile psihiatrice și sa fiu umilita de tot.. Aștept un deznodământ. Mi-e cam tot una de ce s-ar putea întâmpla. De ce? Pentru ca azi m am pierdut. De tot. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gândesc ca s-ar putea sa am pb cu falsul de declarație. Am declarat ce am, dar pe o alta fituica, nu aveam cum sa semnez dacă as fi declarat. Deci... 

Sincera sa fiu, îmi doresc chiar pârnaie. Măcar am mâncare... Nu doar pe 12-13 ale lunii când vine pensia și puțin timp după. 

Pentru ca oamenii sunt atât de zgârciți încât... Ok. N o sa zic, ar fi un raționament cam psycho. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

V-am spus. 

 Am avut tensiunea 18 cu 9 ap la consult. Cred ca am avut o muuult mai mare după. 

Eu... Eu ma consider à naibii de puternica... Sa vad pe cineva cu asemenea tensiune, nesomn, sevraj, foame, sa se mai stăpânească... Sa mai răspundă și cât se poate de coerent și nonnebunesc la niște întrebări de 2 bani ce e drept... 

Si dacă ar fi gunoiul ala de test,, perfect'', deși... Neh, nu e, și culmea, am fost sincera cu răspunsurile, eticheta l ar trage în jos. 

Știți ce? Ma iubesc pentru ca sunt puternica, deși cam cu asta rămân. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK... Trebuie sa ma obișnuiesc cu ideea ca nu am făcut infarct. 

Planul B? 

Da... Ok. 4 ore de munca de acasă, în cel mai bun caz, pe traduceri. Normal, o sa fac o lombosciatica, ça de la învățământ online mi a apărut, de cea mai mare frumusețe. 

NU Ô SA AM CE MANCA! SA NU VORBIM DE LUCRURI CA FUMATUL. 

SI toți fac pe ei ca vor sa integreze persoanele cu probleme foarte severe, precum tot soiul de handicapuri. SA OFERE SANSA EGALA LA vIATA! 

Era sa spun niste lucruri care întrec demnitatea unui nebun. Și a unui prost. Un amestec ca al meu. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Cezara6 a spus:

Eu... Eu ma consider à naibii de puternica ...   Știți ce? Ma iubesc pentru ca sunt puternica, deși cam cu asta rămân. 

Hmmm ... unde am mai citit despre un om extrem de puternic si a cazut in sala de gym pe masina de alergat parca si dus a fost.

-  CEDRIC MCMILLAN AS BODYBUILDER PASSES AWAY AT 44 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Cezara6 a spus:

 

Sincera sa fiu, îmi doresc chiar pârnaie. Măcar am mâncare... Nu doar pe 12-13 ale lunii când vine pensia și puțin timp 

Chiar și doar 3 luni de încarcerare îți pot păta CV-ul. Nu interesează pe nimeni că a fost din cauza unei banale amenzi neplătită la termen.

Toți angajatorii vor spune: "A, deci sunteți recidivist oricum!"

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranță. 

Dar eu am CV-ul pătat de 11 ani.  Ala psihiatric. Nu sunt expert în juridica și medicina, dar 11-12 internări la psihiatrie cam înseamnă că o condamnare la a nu trai cu demnitate. 

Când un om atinge un paroxism al deznădejdii, începe sa se autosaboteze, deși, poate ca nu a mai făcut-o niciodată sau nu a mai făcut-o de mult, cu alte variabile. 

Ajunge sa zica: Mi-e totuna. 

Poate mai azre discernământ, dar extrem de adâncit în necazuri, conlucrează cu ceilalți indivizi sa își facă rău. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Disperarea devine și mai mare când întra la socoteala nevoile personale imediata. De ex: hrana, apa etc

Lasz tu cel mai sanatos om, cel mai civic, cel mai cel, nemâncat, însetat, privat de somn etc, o perioada îndelungată. Care sa ii provoace tot soiul de sminteli. 

Sa zicem ca sta într-o celula. 

Pune alături un om care are tot ce vrea + libertate când dorește, lasa-i o perioada acolo. Sa presupunem ca omul care are ce își dorește, nu vrea sa ii dea nici fuma de pe papuc nenorocitului și chinuitului celalalt. 

Ce credeți ca se poate întâmpla? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×