Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Primul dans de la nunta, adica. Mai e cunoscut adesea si drept primul vals, insa de multe ori nu este un vals.

Care a fost, care v-ar placea sa fie, care va fi la nunta voastra? Cum ar veni, sa dam idei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am avut 'primul dans' nici la prima nunta, nu o sa-l am nici la urmatoarea. nu tin nunti traditionale cu valsuri, gaini si bani in plic. si nici nu imi plac nuntile alea traditionale, nu ma duc la ele, refuz din prima orice invitatie. ai fost la o nunta, ai fost la toate...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am avut 'primul dans' nici la prima nunta, nu o sa-l am nici la urmatoarea. nu tin nunti traditionale cu valsuri, gaini si bani in plic. si nici nu imi plac nuntile alea traditionale, nu ma duc la ele, refuz din prima orice invitatie. ai fost la o nunta, ai fost la toate...

Adica nu ai fost la nicio nunta in care "se joaca camasa"?! eek.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica nu ai fost la nicio nunta in care "se joaca camasa"?! eek.gif

 

ce penibil!

nu, slava cerului, nu am fost la asemenea 'ocazii'

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io vreau o nunta traditionala. Cu rochie de mireasa (da' nu alba), mire (bine'nteles), cativa invitati si fara cadouri si plic, ca invitatii ii alegem dupa spranceana si nu e cazul. SI vreau si primul dans.

Asadar, calcati-va peste inima si puneti muzici ce va inspira asa ceva. Asta daca va intereseaza subiectul. Daca inima ii prea demna si nu poate fi calcata, subiecte active sunt, unele chiar despre penibilitatea nuntilor la romani- evident, nu despre asta e vorba aci.

Editat de Grapefruit`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu vreau nunta cu cadouri in plic ca nu intentionez sa ma imbogatesc daca fac nunta, dar nici multi invitati nu vreau ca unde e prea multa lume nu ai cum sa te simti asa bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurul dans de la nunta mea. Si dansat doar de mine si domnul Blues, in rest muzica a fost in surdina pe tot parcursul petrecerii.

 

 

Multa vreme m-am gandit si eu la melodia asta. Acum incep sa explorez si alte optiuni...

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×