Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Salut, am reinstalat Windowsul si sunetul parca nu vrea sa mearga !!! Nu mai stiu ce sa fac...

Am doua placi de sunet: 1. Realtek (onboard),

2. Nu stiu exact cum se cheama :-?? Als 4000 sau ceva..windows-ul nu gaseste driverul.

 

Bun..placa onboard ( realtek) nu scoate nici un sunet pe boxe..in PC totul arata bine si frumos. Totusi cand dau test la speakers, mi se aude testul foarte incet..

Placa separata ( ALS 4000 cred) era cea pe care o foloseam si mergea sigur..acum nu gasesc driverul..am luat zeci de drivere..nu vrea in nici un fel..

 

Aici este un print facut acum ---> PRINT 1

___________________________________________________________________________________________________________

 

Am mai avut problema asemanatoare...Asa arata printul de atunci..Se vede ca mergea placa ALS 4000

print------> PRINT 2

 

___________________________________________________________________________________________________________

 

Mai pe scurt..Nici una din cele doua placi de sunet nu imi scoate sunet..exceptie placa Realtek doar in momentul cand dau test speakers imi scoate doua sunete amarate si alea foarte incet... O zi faina biggrin.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pari novice si poate ai facut asta. Adica sa intri in BIOS si sa dai "disable" la placa de sunet onboard. Apoi vezi daca iti vede placa de sunet dedicata si daca functioneaza. Daca nu, da un uninstall la drivere din "device manager" si reinstaleaza-le.

Ar fi bine sa instalezi driverele de pe CD-ul primit la cumpararea placii. Daca ai un sistem de op mai nou, descarci drivere pentru el.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×